Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

AKTUALIZACE - Muže obvinili z pohlavního zneužití

PŘÍBRAM - Příbramští kriminalisté prověřují mravnostní delikt, k němuž mělo dojít na letním dětském táboře. Obvinili z něj 64letého muže. 

AKTUALIZACE:

V souvislosti s případem, kdy měl 64letý muž na letním dětském táboře obtěžovat nezletilou dívku a kriminalisté jej obvinili z mravnostního trestného činu pohlavního zneužití, dnes proběhlo u Okresního soudu v Příbrami vazební zasedání. V rámci něho rozhodl soudce o uvalení vazby na obviněného muže, a to pro § 67c) zákona č. 141/1961 Sb., o trestním řízení soudním, tedy z důvodu, aby v možné  trestné činnosti nepokračoval. 


mjr. Mgr. Vlasta Suchánková
28. srpna 2023

____________________________________________________________________________________________________________

V pátek, 25. srpna 2023, přijali policisté na linku tísňového volání 158 oznámení o možném obtěžování nezletilých dívek na letním dětském táboře v Rožmitále pod Třemšínem ze strany muže, který měl plnit funkci táborového dozoru. 

Oznámením, které na základě informací ubytovaných dětí vzešlo od vedení tábora, se začali zabývat kriminalisté z Územního odboru v Příbrami, kteří v dané věci zahájili úkony trestního řízení a okamžitě započali prověřovat veškeré skutečnosti, k nimž mělo na táboře dojít. Současně také zadrželi muže, který byl z tohoto jednání podezříván.

Následovala celá řada šetření a prověřování události, k nimž kriminalisté přistupovali s ohledem na možné oběti, jejichž věk nedosahoval věku zletilosti, velice citlivě, tedy i za účasti policejní vyšetřovatelky, v dětské výslechové místnosti, a současně i  za přítomnosti orgánů sociálně-právní ochrany dětí a rodičů. 

Na základě všech provedených šetření, podání vysvětlení ze strany svědků a dalších šetření kriminalisté zadokumentovali, že měl 64letý muž sexuálně obtěžovat nezletilou dívenku v chatce, kde byla ubytována ještě s dalšími dívkami. 

Čtyřiašedesátiletému muži z Plzně, který je stále v režimu zadržení a který se policistům k danému skutku nijak nevyjádřil, předali kriminalisté  usnesení o zahájení trestního stíhání pro možné podezření ze spáchání trestného činu pohlavního zneužití podle § 187 odst. 1, 2 trestního zákoníku. Zároveň postoupí státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby.

Vyšetřování veškerých skutečností tohoto případu bude i nadále pokračovat, a to jak za účasti zákonných zástupců dívky, tak i orgánů sociálně-právní ochrany dětí. Vyšetřování v celém svém průběhu musí korespondovat se zákonem o soudnictví ve věcech mládeže, kdy s ohledem na věk oběti mravnostního trestného činu a citlivost případu není přípustné sdělovat jakékoliv detaily či konkrétní informace.

mjr. Mgr. Vlasta Suchánková

27. srpna 2023

vytisknout  e-mailem