Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

2. AKTUALIZACE - Krajští kriminalisté vyšetřují smrt muže ve Vysoké na Mělnicku

KRAJ - V souvislosti s událostí zahájili úkony trestního řízení, právní kvalifikaci budou upřesňovat. 

2. AKTUALIZACE

Včerejšího dne (7. 2. 2022) byla ukončena hospitalizace 43leté ženy, která je podezřelá ze smrti svého 57letého druha. Kriminalisté ji přímo ve zdravotnickém zařízení zadrželi jako podezřelou a převezli na policii k provedení procesních úkonů, v rámci kterých proti ní zahájili trestní stíhání pro zvlášť závažný zločin vraždy.

Žena měla 23. ledna 2022, v jednom z rodinných domů v obci Vysoká na Mělnicku, napadnout svého druha a způsobit mu velmi závažná zranění, která pro něho byla smrtelná. Ihned po činu byla z důvodu špatného zdravotního stavu hospitalizována ve zdravotnickém zařízení.

V současné době, na již obviněnou ženu, podal státní zástupce návrh na její vzetí do vyšetřovací vazby, a to z důvodu, aby se nevyhýbala trestnímu stíhání a trestnou činnost neopakovala. O vazbě by mělo být rozhodnuto dnešního dne(nové info: vazbu soudce akceptoval).

Kriminalisté případ i nadále prověřují, zjišťují jeho okolnosti a motiv. Ženě v případě prokázání viny před soudem může hrozit trest odnětí svobody na 15 až 20 let, případně trest výjimečný.

mjr. Mgr. Vlasta Suchánková
8. února 2022
 

_______________________________________________________________________________________________________

1. AKTUALIZACE

Dnes (24. 1. 2022) v dopoledních hodinách proběhla soudní pitva zemřelého muže. V tuto chvíli pouze sdělujeme, že byla potvrzena násilná smrt, bližší oficiální výsledky pitvy budou mít kriminalisté k dispozici do měsíce. I tento výsledek je v rámci procesních úkonů podstatný pro stanovení právní kvalifikace - kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze zvlášť závažného zločinu vraždy podle § 140 odst. 1 trestního zákoníku.

Podezřelá 43letá žena (družka mrtvého muže), je stále hospitalizována ve zdravotnickém zařízení. Veškeré další okolnosti tohoto případu kriminalisté v současné době prověřují.

mjr. Mgr. Vlasta Suchánková
24. ledna 2022

__________________________________________________________________________________________________________

V neděli, krátce před třetí hodinou odpoledne, přijali policisté na lince 158 oznámení o nálezu muže bez známek života v jednom z rodinných domů ve Vysoké na Mělnicku.

Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje, která byla rovněž na místě, muže resuscitovala. Oživování ale nebylo úspěšné, lékař konstatoval smrt. 

Muž měl na svém těle zranění, která si nemohl způsobit sám, z tohoto důvodu se případem zabývají krajští kriminalisté. Ti již také včerejšího dne zahájili úkony trestního řízení pro násilný trestný čin, jehož přesnou právní kvalifikaci budou upřesňovat po soudní pitvě, kterou nařídili a která proběhne dnešního dne.

V souvislosti se smrtí 57letého muže zadrželi kriminalisté jednu osobu, 43letou ženu, která je v současné době umístěna ve zdravotnickém zařízení.

Nyní budou probíhat potřebné procesní úkony ke zjištění veškerých okolností tohoto případu.


mjr. Mgr. Vlasta Suchánková
oddělení tisku a prevence
KŘP Středočeského kraje
24. ledna 2022

vytisknout  e-mailem