Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

AKTUALIZACE - Invalidní vozík mu nesloužil ani rok. Odcizil ho neznámý zloděj.

NYMBURK - Z chodby domova pro seniory zmizel elektrický invalidní vozík za více jak třicet tisíc korun. Policisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z krádeže. 

Invalidní vozík je zpět u svého majitele . . .

Policisté z Milovic již znají konkrétní osobu, která si přivlastnila elektrický invalidní vozík, který zmizel v noci z 22. na 23. dubna z chodby domova pro seniory v Lysé nad Labem.

Na základě provedených šetření v případu krádeže této zdravotní pomůcky vyšlo najevo, že vozík odcizil 29letý muž z Buštěhradu. Policisté mu již ve zkráceném přípravném trestním řízení sdělili podezření z krádeže podle § 205 odst. 1 písm. a) trestního zákoníku.

Invalidní vozík se našel pár dní po krádeži, a to i díky odvysílané reportáži, kde byla zveřejněna  jeho fotografie. Hlídka Městské policie z Lysé nad Labem nalezla podobný vozík odstavený u jednoho z domů, kdy se po ověření skutečně jednalo o odcizený invalidní vozík, a proto kontaktovala policisty z Milovic.

Ti pak na základě dalších šetření zjistili, že ho té noci odcizil 29letý muž, který do bytového domu pro seniory vešel zcela náhodně. Z chodby bytu ve 4. patře našel invalidní vozík, který si chtěl údajně vyzkoušet. Pak přímo na něm dojel k bytu své známé, kde ho nechal odstavený s úmyslem ho následně prodat. Mezitím ale vozík nalezla hlídka Městské policie.

Vozík je již zpět u muže, který ho ke svému životu každodenně potřebuje. 29letému muži, který čelí podezření z jeho krádeže a který byl již v minulosti souzen za majetkovou trestnou činnost a jízdu pod vlivem psychoaktivních látek, hrozí v případě uznání viny před soudem až dvouletý trest odnětí svobody.

 . . .  Milovičtí policisté obdrželi od ženy, která krádež invalidního vozíku svého muže oznamovala, děkovný dopis.


mjr. Mgr. Vlasta Suchánková
oddělení tisku a prevence
KŘP Středočeského kraje
13. června 2022

_______________________________________________________________________________________________________________

Milovičtí policisté prošetřují případ krádeže elektrického invalidního vozíku za více jak třicet tisíc korun. Muži, který ho ke svému životu potřebuje, nesloužil ani rok.

Elektrický invalidní vozík, poháněný na akumulátorovou baterii, zakoupila žena svému muži v červnu loňského roku, a to aby mu zkvalitnila a usnadnila život a zajistila mu tak lepší mobilitu. Muž prodělal spoustu závažných nemocí a operací, které se bohužel podepsaly na jeho zdravotním stavu. V důsledku všech těchto závažných onemocnění má značně sníženou hybnost a neobejde se tak ve svém životě bez zdravotní pomůcky, která mu zásadním způsobem pomáha a „nahrazuje nohy“ - tedy invalidního vozíku.invalidní vozík

Ten mu ale nevydržel ani rok. V noci, z 22. na 23. dubna 2022, mu elektrický invalidní vozík, který částečně kompenzuje jeho mobilitu, odcizil neznámý pachatel z chodby Domova pro seniory v Lysé nad Labem. Kdo invalidní vozík, který manželka svému muži pořídila za 32 tisíc korun, odcizil, prověřují policisté pro podezření z trestného činu krádeže. Pokud se podaří zjistit konkrétní osobu, která invalidní vozík odcizila, hrozí jí obvinění z trestného činu krádeže a před soudem až dvouletý trest.

Pozn.:
Vzhledem k tomu, že se muž bez invalidního vozíku neobejde, byla jeho žena nucena koupit další invalidní vozík, který firma doručila minulý týden v pátek. Zaplatila za něj 35 tisíc korun . . . .


mjr. Mgr. Vlasta Suchánková
oddělení tisku a prevence
KŘP Středočeského kraje
3. května 2022

  

Odkazy do noveho okna

invalidní vozík

invalidní vozík 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem