Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

AKTUALIZACE-Anonym oznámil bombu v Olympu

TRUTNOV-Neznámý mužský hlas volal na operační středisko 

Aktualizace 7. 8. 2012, 13:30:

Motiv jednání 37letého muže z Ostravska, který v Trutnově pracoval jako pomocný dělník na stavbách, a který je z anonymního volání podezřelý, je zatím nejasný. Svůj čin neuměl policistům do této chvíle totiž racionálně vysvětlit.
Jeho zadržením a zahájením vyšetřování ale vyšly najevo další zajímavé skutečnosti. Kromě toho, že mu vyšetřovatel sdělil ještě týž den (v pondělí) obvinění z přečinu šíření poplašné zprávy, za což mu hrozí až 3leté vězení, prokázali kriminalisté tomuto muži několik dalších skutků:
 
Společně se svým 39letým známým, se kterým bydlel na trutnovské ubytovně Olymp, se v průběhu několika měsíců dopustili v Trutnově a okolí několika krádeží oblečení, finanční hotovosti, mobilního telefonu, osobních dokladů a platebních karet fyzických osob. Tyto doklady pak zneužívali ve svůj prospěch. Oba jsou také podezřelí, že se ubytovávali v trutnovských ubytovacích zařízeních, aniž by svůj pobyt platili. Majitelům ubytoven uváděli nepravdivé fakturační údaje a tím jim samozřejmě způsobili finanční škodu.
Celková škoda, kterou svým jednáním způsobili, dosahuje několika desítek tisíc korun.   
 
Oběma mužům tedy vyšetřovatel sdělil obvinění z přečinů krádeže, porušování domovní svobody, neoprávněné opatření, padělání a pozměňování platebního prostředku a podvodu, vše spáchané ve spolupachatelství. Po zahájení trestního stíhání byli muži propuštěni na svobodu. Nicméně kriminalisté budou i nadále jejich jednání vyšetřovat a dokumentovat tak jejich případnou další trestnou činnost. Nevylučují totiž, že výčet skutků, ze kterých jsou muži v této chvíli obvinění, není konečný.
 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dnes dvě minuty před pátou hodinou ranní přijal operační důstojník v Trutnově anonymní oznámení od neznámého muže, který z veřejného telefonního automatu volal, že je v hotelu Olymp v Náchodské ulici v Trutnově uložena bomba, která za 20 minut vybuchne.

Okamžitě jsme přijali veškerá bezpečnostní opatření. Na místo vyjeli kromě hlídek obvodního ddělení v Trutnově, kriminalistického technika  a psovoda se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání výbušnin i strážnící Městské policie Trutnov. Dopravu v okolí hotelu zajišťovali dopravní policisté. 

Z budovy bylo evakuováno 10 osob, které byly v době oznámení na pokojích. Policisté v budově žádný podezřelý předmět nenalezli, opatření tedy bylo krátce v 8:30 ukončeno.

Za necelou čtvrthodinu od oznámení  zadrželi policisté v ulici Náchodská v blízkosti telefonní budky 37letého muže, který je z tohoto jednání podezřelý.

Věc si na místě převzali kriminalisté, kteří všechny okolnosti případu začali vyšetřovat. Vzhledem k tomu, že je vyšetřování na začátku, nemůžeme v tuto chvíli více informací sdělit.

mjr. Mgr. Ivana Ježková, 6.8.2012, 10:00

vytisknout  e-mailem