Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
podhomepage

Policie České republiky – Služba cizinecké policie

 

Akce "Václav"

Policisté se zaměřili na cizince v centru Prahy.  

Včera ve večerních hodinách proběhla v centru Prahy společná kontrolní akce cizinecké policie, Správy hl. m. Prahy a dalších složek policie ČR s pracovním názvem Václav. Jednačtyřicet policistů se zaměřilo zejména na kontrolu dodržování pobytového režimu a odhalení trestné činnosti cizinců.
Z celkem 46 kontrolovaných osob byly předvedeny tři cizinci bez dokladů, z nichž jeden státní příslušník Itálie byl po prověření totožnosti propuštěn a u dvou státních příslušníků Uzbekistánu se prověřuje , zda se na našem území pohybují na základě platného povolení. Dalšího cizince bez dokladů pak předali policisté do záchytného zařízení pro mladistvé a nezletilé cizince. Jednalo se o 15letého Slováka romského původu, který do Prahy přicestoval tentýž den ze Žiliny zcela sám.
Pro podezření z trestného činu loupeže a ohrožování nakažlivou chorobou zadrželi policisté jednadvacetiletého Čecha, který ohrožoval kolemjdoucího muže injekční stříkačkou o které tvrdil , že je nakažená a vynutil si tak od něj finanční obnos. Zadržený jevil známky abstinenčních příznaků a posléze se prokázalo, že je skutečně HIV pozitivní a je nakažen žloutenkou typu B. V souvislost s drogami předvedli policisté ještě dalšího Čecha, který měl u sebe několik balíčků marihuany.
 
 
por. Barbora Kudláčková

vytisknout  e-mailem