Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Akce TARANTULE - Svitavsko - 12. června 2008 - Toxi tým S Včk HK

Z drogové trestné činnosti obviněni 3 muži a 1 žena ve věku 18 až 37 let. Zajištěna kompletní varna pervitinu. Obviněný celostátně hledaný 37letý muž stíhán vazebně.  

Z drogové trestné činnosti obviněni 3 muži a 1 žena (18 až 37 let)
Zajištěna kompletní varna pervitinu
Obviněný celostátně hledaný 37letý muž stíhán vazebně


 V polovině května zadrželi v Moravské Třebové specialisté svitavské kriminálky v rámci policejní akce „Platón“ dealera pervitinu. Byl jím 21 mladý muž, který se pod tíhou důkazů k trestné činnosti doznal. Policisté mu kladli za vinu, že od léta loňského roku na různých místech v Moravské Třebové a v blízkém okolí distribuoval za úplatu dalším osobám drogu pervitin, na jejíž výrobě se spolu s 28letým komplicem, taktéž z Moravské Třebové, i částečně podílel. O sedm let starší muž s bohatou kriminální minulostí, který drogu vyráběl a rovněž distribuoval, prozatím spravedlnosti unikal, před trestním řízením se skrýval, proto po něm policisté vyhlásili celostátní pátrání.

Souběžně s výše uvedeným případem policisté v rámci akce s pracovním názvem „Tarantule“ prověřovali i dalšího možného pachatele drogové trestné činnosti, 23letého mladíka z Moravské Třebové. Několika měsíčním šetřením byly nejen získány důkazy o jeho trestné činnosti, ale bylo i zjištěno, že v místě svého trvalého pobytu ukrýval zmíněného celostátně hledaného muže. Mladík mu umožňoval výrobu pervitinu, a navíc mu spolu s 18letou přítelkyní v lékárnách obstarávali volně prodejné léky potřebné k výrobě drogy. To vše protislužbou za dávky pervitinu, jehož jsou dlouhodobými uživateli.

Při ohledání bytu byl policisty zadržen shora zmíněný celostátně hledaný 28letý muž, který byl ihned umístěn do policejní cely. Drogoví specialisté zajistili i kompletní, velmi rozsáhlou varnu pervitinu, v tomto roce na Svitavsku již čtvrtou v pořadí. Zajištěné předměty a chemikálie, sloužící k nelegální výrobě drogy, budou podrobeny odborné expertíze.

Posledním zúčastněným této akce je 37letý muž z Jevíčska, sám několikaletý uživatel pervitinu, který výrobci drogy taktéž obstarával volně prodejné léky, dále i různé chemikálie k výrobě potřebné, vykonával i různé pomocné práce při výrobě drogy, a mezi výrobcem a jeho odběrateli i zprostředkovával prodej narkotik.
V současné době kriminalisté na základě svědeckých výpovědí mapují a zadokumentovávají objem vyrobeného a prodaného drogového zboží.

Všichni čtyři zadržení byli dne 12. června 2008 obviněni z trestného činu nedovolená výroba a držení omamných a psychotropních látek a jedů a hrozí jim trest odnětí svobody v délce od 1 do 5 let. Výrobce pervitinu je stíhán vazebně, kdy soudce Okresního soudu ve Svitavách akceptoval návrh na jeho vzetí do vazby, ostatní obvinění jsou vyšetřováni na svobodě.

Závěrem kuriozita pro čtenáře - trojice obviněných narkomanů (18-28) byla zadržena půl hodiny poté, co si "nastřelili" svou denní dávku. Jeden z mužů při policejní výslechu uvedl, že realitu zadržení své osoby vnímal jako akční hru, kterou sleduje při hře na playstationu.


por. Renata Šanderová, nprap. Anna Štegnerová


Další drogové případy na Svitavsku v roce 2008 - výběr :

Akce ALFA I. - Svitavsko - 4. ledna 2008
Akce ALFA II. - Svitavsko - 16. ledna 2008
Akce ALFA III. - Svitavsko - 1. února 2008
Akce NOLINA - Svitavsko - 3. a 18. února 2008
Akce ROSA - Svitavsko - 10. března 2008
Akce SOKRATES - Svitavsko - 21. března 2008
Akce PLATÓN - Svitavsko - 14. května 2008
Akce XANTIPPA - Svitavsko - 6. - 8. června 2008
Akce RUNWAY - Svitavsko - 16. října 2008
Akce RUNWAY II. - Svitavsko - 1. prosince 2008

Další případy - výběr :
TOXI TÝM - archiv - (2001 - květen 2006)
TOXI TÝM - archiv - (leden - prosinec 2007)


vytisknout  e-mailem