Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Akce ,, Štěpán “

Pražská cizinecká policie spolu se speciální pořádkovou jednotkou provedla rozsáhlou kontrolu stavby, ve které odhalili velké množství cizinců, kteří pracovali na našem území bez povolení. 

Ve středu proběhla policejní akce na jednom ze stavenišť v ulici Senovážné náměstí v Praze 1.  Policisté se zaměřili převážně na kontrolu cizinců, kteří jsou na území hl. m. Prahy zaměstnáni bez oprávnění k pobytu, anebo povolení k zaměstnání. Pátrali také po hledaných a pohřešovaných osobách a věcech pocházejících z trestné činnosti a odhalovali padělané a pozměněné cestovní doklady a jiné osobní dokumenty. Celé akce se zúčastnilo přes sedmdesát policistů, kterým sekundovali inspektoři z Oblastního inspektorátu práce pro Prahu.

Na staveništi zkontrolovali přes sto osob, z toho jich dvaačtyřicet pocházelo z takzvaných třetích zemí. V osmnácti případech policisté uložili příkaz na místě (pokutu) za nesplnění povinností týkajících se pobytu cizinců na našem území a dalších patnáct cizinců omezili na osobní svobodě za účelem zahájení řízení o správním vyhoštění z důvodu neoprávněného zaměstnání. Všem těmto patnácti cizincům následně vydali rozhodnutí o správním vyhoštění z území členských států Evropské unie, a to v rozmezí od jednoho roku do tří let.

Jednalo se o již několikátou rozsáhlou kontrolu tohoto roku, při které se podařilo odhalit nelegálně pracující cizince na našem území. Policisté z odboru cizinecké policie budou v takových akcích i nadále pokračovat.

nprap. Richard Hrdina - 1. 7. 2021

vytisknout  e-mailem