Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Akce se týkala dvou kamenných growshopů

KRAJ VYSOČINA: Dva čtyřiadvacetiletí muži byli obviněni z šíření toxikomanie 

Na celém území České republiky probíhaly od začátku týdne realizace a úkony trestního řízení, které byly zaměřeny na trestný čin šíření toxikomanie. V rámci Krajského ředitelství policie kraje Vysočina byly tyto realizace prováděny na Jihlavsku a Žďársku a souvisely s provozováním kamenných nebo internetových growshopů.
 
Na Vysočině se realizace a s ní související prováděné úkony trestního řízení týkaly třech internetových a dvou kamenných growshopů. Jeden kamenný a současně internetový growshop se nacházel na Žďársku. Druhý kamenný a současně internetový byl v provozu na Jihlavsku. Na Jihlavsku byl v provozu také třetí internetový growshop. V rámci realizace jsme provedli dvě prohlídky nebytových prostor a zajistili předměty a věci, které mohou souviset s předmětnou trestnou činností. Na Jihlavsku jde o zajištěné věci v hodnotě 1 000 000 korun a na Žďársku o zajištěné věci v hodnotě 150 000 korun.
 
V dané věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu šíření toxikomanie. Dvě osoby byly z tohoto trestného činu již obviněny. Jednalo se o dva čtyřiadvacetileté muže. S ohledem na prvopočáteční fázi vyšetřování nebudeme v současné době sdělovat k případu žádné bližší podrobnosti.
 
kpt. JUDr. Dana Čírtková, vrchní komisař
6. listopad 2013
 
 

vytisknout  e-mailem