Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Akce „MASAKR II“

Jeden z obviněných pokračoval v prodeji drog i po propuštění z vazby. 

Kriminalisté prvního policejního obvodu z 5. oddělení obecné kriminality, kteří se zabývají potíráním trestné činnosti na úseku drog, realizovali na konci prosince loňského roku akci, o které jsme již informovali. Tato akce má pokračování, protože jeden její aktér, který byl v březnu letošního roku propuštěn z vazby, začal na svobodě opět prodávat drogy. Konkrétně kriminalisté zjistili, že osmatřicetiletý muž sice po propuštění z vazby začal pracovat, ale k tomu si i nadále přivydělával prodejem pervitinu. Se svými zákazníky se scházel na různých místech v Praze a při schůzkách jim drogu prodával. Takových prodejů dokázal denně uskutečnit přibližně pět.

Muž byl zadržen ve středu 29. září zásahovou jednotkou ve chvíli, když zrovna drogu prodával. Následně byla u něj doma provedena domovní prohlídka, při které musel být použitý i služební pes. Detektivové totiž z prověřování věděli, že má v bytě schované drogy, ale při prohlídce se jim je nedařilo najít. Až vycvičený pes je našel i s digitální váhou, vše důmyslně schované pod skříní.

Detektivové s mužem zahájili trestní stíhání pro trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což mu hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Zároveň podali podnět na jeho opětovné vzetí do vazby, což bylo soudem akceptováno.

por. Bc. Jan Daněk – 4. 10. 2016

vytisknout  e-mailem