Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Akce „Kolo pro život – Mladá Boleslav Tour ŠKODA AUTO“

MLADOBOLESLAVSKO – Policisté během akce zajistili bezpečnost v silničním provozu a na Krásné louce představili veřejnosti svou práci. 

V sobotu 14. května se v Mladé Boleslavi uskutečnil 23 ročník oblíbené sportovní akce Kolo pro život, pod názvem Mladá Boleslav Tour ŠKODA AUTO. Jedná se o cyklistický závod, který byl v letošním roce odstartován z areálu Krásná louka v Mladé Boleslavi. Účastníci se mohli přihlásit do několika kategorií a nechyběl ani dětský závod NOVA Junior Trophy a rodinná Family jízda. Mladoboleslavští policisté zajistili bezpečnost v silničním provozu během celého dne.

Zázemí celé akce a doprovodný program byl opět na prostorné Krásné louce, kde mladoboleslavští policisté prezentovali svou práci a mimo jiné propagovali preventivní projekt „Na kole jen s přilbou“. Cílem tohoto projektu je přispět ke snížení úrazů cyklistů, zejména těm se závažnými následky na zdraví, jelikož ze zveřejněných údajů vyplývá, že cyklistická přilba snižuje riziko vážného zranění hlavy o 69 procent a v případě zranění smrtelného se jedná o 65 procent. K vidění, zde byla nejen vystavená vozidla policie, ale i výstroj a výzbroj policistů. Malí i velcí diváci obdivovali nejen různé zbraně, kterými policie disponuje, ale i prvky balistické ochrany nebo zastavovací pás s hroty. Součástí policejní expozice byl i preventivní stan, kde se návštěvníci mohli zeptat na vše, co je zajímalo, nebo si prohlédnout drogový kufřík a vyzkoušet si brýle, které simulují účinky požití alkoholu nebo drog. Pro děti i dospělé, si policisté nachystali drobné dárky. Policisté zde také poskytovali veřejnosti podrobné informace o podmínkách přijetí k Policii České republiky

prap. Jiří Plesar

vytisknout  e-mailem