Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
podhomepage

Policie České republiky – Služba cizinecké policie

 

Akce DOPROVOD

Celorepubliková akce cizinecké policie 

 
             Od časných ranních hodin dne 3.3.2009 probíhá celorepubliková akce cizinecké policie. Do současné doby bylo v Praze a středních Čechách zkontrolováno 450 osob. Kontroly probíhají zejména na ubytovnách ale například v Praze se prováděly kontroly také na autobusovém nádraží Florenc a autobusových zastávkách Palmovka a Holešovice. Celá akce je zaměřena na odhalování nelegální migrace a kontrolu dodržování pobytového režimu cizinců na území ČR. Akce je taktéž zaměřena na poskytování informací a případné podpory v souvislosti s realizací projektu pomoci cizincům, kteří se v důsledku krize ocitli bez finančních prostředků a možnosti pracovního uplatnění PROJEKT DOBROVOLNÝCH NÁVRATŮ.
           Zatím bylo v Praze zkontrolováno 310 osob, bylo vydáno jedno správní vyhoštění, jedna osoba se dopustila trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a na jednu osobu byl vydán příkaz k zatčení. Předvedeno bylo 20 osob z toho již 14 bylo po zjištění totožnosti propuštěno.
           Ve středních Čechách bylo zkontrolováno 23 ubytoven kde se nacházelo 140 osob. Z toho dvěma osobám bylo uděleno správní vyhoštění, protože se nacházely na území ČR nelegálně.
          

vytisknout  e-mailem