Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Drogová kriminalita

KARLOVARSKÝ KRAJ - Protidrogové akce budou pokračovat. 

 
 
 
Velmi diskutovaným problémem v příhraničí jsou již několik let omamné a psychotropní látky, které jsou mediálně řešeny hlavně v souvislosti s prodejem pervitinu občanům Spolkové republiky Německo.  
Od roku 2013 karlovarská policie úzce spolupracuje s německými kolegy se záměrem intenzivnější spolupráce při řešení drogové kriminality. Součinnostní opatření s kolegy z Bavorského Hofu, Saského Chemnitzu, Bayreuthu a Drážďan se zaměřují zejména na kontroly v osmi velkých tržnicích v Karlovarském kraji s eliminací na psychotropní látky. Pozornosti policistů a kriminalistů neušly ani tržnice v Potůčkách na Hraničné nebo Lipový dvůr u Aše. 
Represe přináší již dílčí úspěchy, které si mohou policisté z protidrogového jednoznačně připsat.
Během letošního roku za pět měsíců policisté zjistili již 104 trestných činů, v roce 2013 bylo za celý rok 191 drogových deliktů. Letos je již trestně stíháno 78 pachatelů, kdežto za celý rok 2013 bylo trestně stíháno 179 osob.
Z držení omamných a psychotropních látek a jedů jak pro jiného, nebo pro svoji potřebu bylo letos stíháno již 96 pachatelů, v roce 2013 jich bylo za celý rok 167. Policisté zjistili, že se na drogové kriminalitě podílí také cizinci, a to asi ze 30% .
Při odhalování pěstíren a varen jsou policisté také úspěšní, za pouhých pět měsíců letošního roku odhalili už čtyři pěstírny a čtyři varny, v roce 2013 to byl celkový počet za celý kalendářní rok.
Mezi zajištěné omamné látky patří sušiny Canabisu, rostliny Canabisu, Metamfetamin, v minulosti to byl i heroin a efedrin.
V boji proti drogám budou pokračovat nejen policisté z Karlovarského kraje, ale i jejich kolegové z Bavorska a Saska.
 
kpt.Mgr.Miroslav Gonos 
por.PhDr.Zdeňka Papežová 
červen 2015

vytisknout  e-mailem