Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Agresivní žena je stíhána vazebně

JIHLAVSKO: Napadený muž utrpěl vážná zranění 

Kriminalisté zadrželi ženu, která se v Jihlavě dopustila násilné trestné činnosti. V březnu fyzicky napadla muže, který byl na návštěvě u její příbuzné, a byla obviněna ze spáchání zvlášť závažného zločinu. Netrvalo ale dlouho a v dubnu spáchala další násilný čin. Se svým partnerem zaútočila na muže v ubytovacím zařízení. Oba napadení utrpěli zranění, jeden z nich vážná. Kriminalisté ženu opět zadrželi, rozšířili její trestní stíhání a byla vzata do vazby.  

K prvnímu napadení došlo na začátku března v bytovém domě. Žena byla v bytě u své příbuzné a dostala se do slovního konfliktu s padesátiletým mužem, který zde byl na návštěvě. Udeřila ho do oblasti hlavy, a když upadl na zem, muže kopala a utržil další rány pěstí. Navíc ho opakovaně udeřila dřevěným klackem. Napadený muž utrpěl vážná zranění jako zlomeniny, otřes mozku a tržné rány. Léčba jeho zranění si vyžádala přibližně dvoutýdenní hospitalizaci v nemocnici. Vzhledem k povaze útoku, ale mohl muž utrpět ještě závažnější zranění a nedošlo k tomu jen shodou okolností nezávislých na útočnici.

Kriminalisté sedmadvacetiletou ženu zadrželi a na základě shromážděných důkazů zahájili její trestní stíhání. Obviněna byla ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví ve stádiu pokusu. Po provedení nezbytných úkonů byla žena ze zadržení propuštěna a byla stíhána na svobodě.

V poměrně krátké době ale žena spáchala další násilný trestný čin. V druhé polovině dubna přišla společně se svým partnerem k ubytovacímu zařízení a na bouchání na dveře zareagoval sedmdesátiletý obyvatel domu. Po otevření dveří ho fyzicky napadli. Když upadl na zem, žena ho kopala a její partner muže opakovaně udeřil, následně oba z místa odešli. Napadený muž utrpěl zranění a musel vyhledat lékařské ošetření v nemocnici. Zranění si vyžádala několikadenní léčení. Také v jeho případě neutrpěl závažnější zranění jen náhodou.

Kriminalisté ženu i čtyřiatřicetiletého muže, oba důvodně podezřelé z násilné trestné činnosti zadrželi a byli umístěni do policejních cel. Na základě shromážděných důkazů policejní komisař rozšířil trestní stíhání zadržené ženy. „Žena byla obviněna z přečinu ublížení na zdraví ve stádiu pokusu spáchaného ve spolupachatelství,“ řekl npor. Mgr. Jakub Pivoňka, vedoucí oddělení obecné kriminality. Obviněná žena byla v minulosti již soudně trestána. Také její spolupachatel je recidivista, čtyřiatřicetiletý muž je obviněný z přečinu ublížení na zdraví ve stádiu pokusu spáchaný ve spolupachatelství a dále přečinu výtržnictví. Obviněný muž měl navíc ještě v druhé polovině března konflikt u obchodního centra. Choval se nevhodně, a když byl vykázán, napadl pracovníka ostrahy. Napadený muž neutrpěl zranění, který by si vyžádalo lékařské ošetření.

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněné ženy do vazby. Na základě rozhodnutí soudu byla vzata do vazby a policisté ji eskortovali do věznice.  Obviněný muž je stíhán na svobodě.

Případ kriminalisté dále vyšetřují. Za trestnou činnost hrozí obviněné ženě trest odnětí svobody až na deset let. Obviněný muž muže být potrestán až tříletým pobytem za mřížemi.

por. Bc. Jana Kroutilová, komisař

6. května 2022 

vytisknout  e-mailem