Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Agresivní řidič zaparkoval na Staroměstském náměstí

Nakonec skončil na policejní služebně. 

V neděli, krátce po 22:00 hod., slyšeli policisté z dopravní a hlídkové služby z Prahy I. ve vysílačce informaci o tom, že na Staroměstské náměstí přijel muž s černým vozidlem Audi, obtěžuje kolemjdoucí a s největší pravděpodobností je pod vlivem alkoholu. Hlídky proto na místo okamžitě vyjely. Po příjezdu policisté spatřili odstavené černé vozidlo a muže, který popocházel okolo. Během několika minut se na místo sjelo několik hlídek z terénu včetně policistů z pohotovostní motorizované jednotky. Policisté se podnapilého muže snažili ztotožnit, ale ten nebyl hlídkám schopen uvést zřetelně svoje jméno. Navíc byl velmi agresivní, policisty neustále vyzýval k zápasu a strkal do nich. Několikrát se i pokusil z místa odejít.

V jednu chvíli strčil do policisty a se zaťatými pěstmi se proti němu rozešel se slovy, že je zápasník. Policista proto použil slzotvorný dočasně zneschopňující prostředek a následně ho s kolegy zpacifikovali pomocí hmatů a chvatů. Poté agresivnímu osmatřicetiletému muži nasadili služební pouta a převezli ho na místní oddělení k provedení dalších služebních úkonů.

Řidič odmítl jak dechovou zkoušku na místě, tak lékařské vyšetření, které by vedlo ke zjištění, zda řídil pod vlivem alkoholu.

Celý případ policisté ještě prověřují a vyhodnocují důkazní materiály. S největší pravděpodobností ale případ oznámí příslušnému správnímu orgánu k projednání.

por. Mgr. Hana Křížová – 12. 5. 2021

vytisknout  e-mailem