Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Agresivita fanoušků pokračovala i po utkání

ZLÍNSKO, UHERSKOHRADIŠŤSKO: Chování fanoušků bude mít dohru 

V sobotu odehráli Zlínští fotbalisté na stadionu Letná mistrovské utkání fotbalové Fortuna ligy s celkem 1. FC Slovácko. Ani tentokrát se ovšem zápas neobešel bez komplikací a agresivity fanoušků obou celků.

Ještě před začátkem utkání, krátce před patnáctou hodinou, na náměstí Míru ve Zlíně, porušili dva mladí fanoušci hostujícího celku obecně závaznou vyhlášku města tím, že na pódiu zapálili zakázanou pyrotechniku. V průběhu utkání potom fanoušci hostí vhodili na hrací plochu několik dýmovnic. Důsledkem bylo přerušení zápasu kvůli špatné viditelnosti. Ve správním řízení hrozí pachatelům několikatisícová pokuta, zákaz vstupu na další utkání a vymáhání finančních sankcí udělených jednotlivým klubům.

Po skončení zápasu a výhře hostujícího celku se odebralo několik domácích fanoušků do Uherského Hradiště. V restauraci poblíž fotbalového stadionu napadli fanoušky vítězného celku, jednoho z nich těžce zranili a druhého připravili o fotbalový dres a šálu. To si ale příznivci Slovácka nenechali líbit, přivolali posily ze sousedního státu a po půlnoci se vydali k odvetě zpět do Zlína. Nějakou dobu hledali po Zlíně svoje rivaly, ale policisté měli tyto fanoušky pod kontrolou, takže nakonec již k žádné agresi nedošlo.

Policisté ze Zlína i z Uherského Hradiště vyhodnocují kamerové záznamy jak z fotbalového utkání, tak z následného napadení. Je velmi pravděpodobné, že budeme trestně právní kvalifikaci rozšiřovat o další skutky.

Zápasy mezi znepřátelenými celky rozhodně nepodceňujeme, vnímáme je jako velmi rizikové a odpovídá tomu také nasazení policistů. Díky dlouhodobě napjatým vztahům mezi jednotlivými fotbalovými kluby budeme tento stav nadále monitorovat a v případě jakýchkoli náznaků agresivity či jiného protiprávního jednání bez váhání zakročíme.

25. srpna 2020, por. Bc. Monika Kozumplíková

Odkazy do noveho okna

nám. Míru Zlín

nám. Míru Zlín 

Detailní náhled

Slovácko vs Zlín

Slovácko vs Zlín 

Detailní náhled

Slovácko vs Zlín 2

Slovácko vs Zlín 2 

Detailní náhled

Slovácko vs Zlín 3

Slovácko vs Zlín 3 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem