Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Adventní bezpečnostní opatření v Praze

Na bezpečnost Pražanů i návštěvníků budou bedlivě dohlížet policisté, kriminalisté i strážníci. 

Předvánoční období je již tradičně spojeno s nákupní horečkou a zvýšenou koncentrací osob v nákupních centrech, na náměstích i v prostředcích městské hromadné dopravy.

Policisté i strážníci proto navyšují běžný výkon služby a zaměřují se na předem vytipované lokality, které jsou z hlediska možného protiprávního jednání ty nejrizikovější.

Strážníci budou hned od samého začátku adventu dohlížet v rámci zvýšeného výkonu služby na vytipovaná pražská náměstí, kde budou probíhat vánoční trhy a další ulice se zvýšenou koncentrací Pražanů a návštěvníků metropole. Dále svou pozornost zaměří také na obchodní centra a prostředky městské hromadné dopravy. Protože mnoho lidí v předvánočním čase zamíří také na hřbitovy zapálit svíčku svým blízkým, budou hlídky městské policii častěji kontrolovat i hřbitovy a jejich okolí.

V pohotovosti budou stejně jako v předchozích letech i kriminalisté. Ti se zaměří zejména na činnost kapsářů, kteří využívají předvánočního shonu a větší zranitelnosti potenciálních obětí.

„Rád bych upozornil občany, aby dbali zvýšené ostražitosti zejména v souvislosti s kapsáři a drobnou pouliční kriminalitou. Během Vánoc v této oblasti zaznamenáváme narůst o sto a někdy dokonce až dvě stě procent. Lidé se totiž více než na své osobní věci soustředí na dárky k Vánocům pro své blízké. Proti kapsářům, kteří využívají předvánočního shonu a větší zranitelnosti potenciálních obětí, proto bude i tento rok operovat v ulicích speciální tým. Na Staroměstském náměstí se zase bude pohybovat vůz a jazykově vybavení strážníci, kteří pomohou zahraničním turistům,“ uvedl Libor Hadrava, pražský radní pro bezpečnost a prevenci kriminality. 

Policisté i strážníci tak budou dělat maximum pro bezpečnost všech Pražanů a návštěvníků metropole a zajištění klidného a bezpečného průběhu nejen samotného adventu ale i samotných vánočních svátků.

Preventivní rady a doporučení k ochraně majetku naleznete zde.

Krajské ředitelství policie hl. m. Prahy
Městská policie hl. m. Prahy
Magistrát hl. m. Prahy

vytisknout  e-mailem