Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Aby u vody bylo bezpečno

BLANENSKO: Policisté o víkendu provedli bezpečnostní akci u Křetínky. 

S ohledem na bezpečnostní situaci a dobu letních prázdnin spojenou se zvýšeným pohybem osob v okolí vodní nádrže Křetínka provedli letovičtí policisté o víkendu bezpečnostní akci u této navštěvované lokality. Jejich cílem bylo preventivně působit přítomností policejních hlídek, dohlížet na veřejný pořádek a eliminovat možnou majetkovou trestnou činnost. Zaměřili se také na dodržování Zákonu o vodách, odhalování protiprávního jednání vůdců malých plavidel a zakládání nepovoleného tábořiště.

Do akce bylo nasazeno 11 policistů, strážnici městské policie, členové vodní záchranné služby a členové rybářské stráže. Při akci u vodní nádrže jsme společně zkontrolovali 36 rybářů. Jednomu z nich byla pro vážné porušení zákona na místě odebrána povolenka k lovu ryb, další čtyři dostali pokuty na úseku rybářství. Na vodní ploše jsme provedli celkem šest dechových zkoušek u vůdců plavidel, které byly všechny negativní. Zjistiti jsme jeden případ nepovoleného tábořiště, za což byla udělena pokuta na místě. V blízkém okolí vodní nádrže pak ještě policisté řešili pět dopravních přestupků.

BEZPEČNÝ POBYT U VODY

V další fázi pak byli policisté odvoláni na pátrací akci po pohřešovaném muži. Jeho zmizení avizovala policistům jeho manželka, která o něj projevila obavy. V ranních hodinách měl odjet k lékaři a do večera se nevrátil domů, ani o sobě nepodal žádnou zprávu. Policisté tak po muži začali pátrat, prověřovali možná místa výskytu, ale nakonec jej našli hospitalizovaného ve zdravotnickém zařízení. Zprávu o nálezu jsme předali manželce a pátrání ukončili.

por. Bc. Petr Zámečník, 20. 7. 2020

Odkazy do noveho okna

Křetín-4

Křetín-4 

Detailní náhled

Křetín_3

Křetín_3 

Detailní náhled

Křetín_2

Křetín_2 

Detailní náhled

Křetín_1

Křetín_1 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem