Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Údajná nevěra byla motivem útoku v baru

HRADECKO - Poškozený skončil se zlomeným zubem a malíčkem na ruce  

Hradečtí policisté v srpnu letošního roku (2012) sdělili dvěma mladíkům z Královéhradecka podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví a z přečinu výtržnictví. Pětadvacetiletý a o dva roky mladší muž jsou důvodně podezřelí, že letos (2012) v březnu v baru fyzicky napadli šestadvacetiletého muže z Královéhradecka.

Celý incident se odehrál v sobotu 24. března 2012 kolem půl třetí ráno v jednom z barů na Královéhradecku. Dva útočníci údajně posilněni alkoholem společně fyzicky napadli muže na toaletách v baru. Podle poškozeného muže ho mladíci prý několikrát udeřili pěstí do hlavy, až spadl na zem. Poté ho ještě několikrát udeřili pěstí do obličeje a následně do něj kopali. Společným jednáním způsobili poškozenému muži zranění, které si vyžádalo ošetření s následnou hospitalizací v královéhradecké fakultní nemocnici. Muž vyvázl se zlomeným malíčkem na pravé ruce, zlomeným horním zubem, hematomy, oděrky v obličeji a dalšími drobnými zraněními.

Způsobená zranění byla soudním znalcem zhodnocena jako poškození na zdraví vyžadující odborné lékařské ošetření a následnou zdravotnickou péči. S délkou trvání přesahující dobu jednoho týdne a omezujícího poškozeného podstatným způsobem na obvyklém způsobu života. Podle znalce se jednalo o zranění středně těžkého stupně. Vystavená pracovní neschopnost ze dne 24. března 2012 doposud trvá. Motivem útoku byla údajná nevěra.

Oběma mužům za přečiny může před soudem hrozit až tříletý trest odnětí svobody. Útočníci jsou policií vyšetřováni na svobodě. Případ nadále vyšetřuje hradecká policie.

nprap. Anna Pešavová - 5. září 2012 (14:01)
 

vytisknout  e-mailem