Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Krádež za 4,2 milionu korun

Zloděj ukradl tahač s nákladem náhradních dílů na historická osobní auta  

Krádež tahače s náklademKrádež tahače s nákladem


Z bývalého zemědělského objektu v Černilově v noci na pondělí 20. července 2009 neznámý pachatel odcizil tahač s nákladem. Dosud nezjištěným způsobem se dostal do uzamčeného nákladního vozidla Scania v hodnotě okolo dvou milionů korun, ke kterému byl připojen návěs značky Schmitz v ceně 600 tisíc korun. Na návěsu byl naložen nákladní lodní kontejner s náhradními díly na historická osobní motorová vozidla značky Jaguar, Mercedes, Aston Martin a Austin v hodnotě 1,5 milionu korun. Hodnota lodního kontejneru je odhadnuta na 100 tisíc korun. Celková škoda se pohybuje okolo 4,2 milionů korun. Muži zákona po tahači s nákladem ihned vyhlásili celostátní pátrání.
Kriminalisté, kteří krádež vyšetřují, zjišťují, zda byl pachatel jeden, či šlo o organizovanou skupinu. Zjistili však, že zloděj se soupravou odjel s největší pravděpodobností směrem na České Meziříčí.

Případní svědci, kteří by zaznamenali jakékoliv informace o pohybu tahače Scania registrační značky 3H4 9463 s návěsem Schmitz registrační značky 2H0 7755, mohou volat na telefonní číslo 158.

Policisté vyšetřují případ pro podezření z trestného činu krádeže, kde trestní zákon stanoví trest odnětí svobody na dva až osm let. 

nprap. Anna Pešavová - 22. července 2009
foto Policie ČR

Odkazy do noveho okna

Krádež nákladního automobilu

Krádež nákladního automobilu 

Detailní náhled

Krádež nákladního vozidla

Krádež nákladního vozidla 

Detailní náhled

Krádež tahače s nákladem

Krádež tahače s nákladem 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem