Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Hip Hop Kemp 2009

Probíhal od 19. do 23. srpna na hradeckém letišti  

Motocykl a automobil v novém barevném provedeníMotocykl a automobil v novém barevném provedení

 
Od středy 19. do neděle 23. srpna 2009 probíhal na hradeckém letišti festival pod názvem Hip Hop Kemp. Do Hradce Králové přijelo na tuto akci asi 15 tisíc domácích a zahraničních návštěvníků.
Téměř dvě desítky policistů se denně podílely na zajištění veřejného pořádku a plynulosti v dopravě.

V průběhu konání festivalu policisté šetřili čtyři trestné činy, sedm přestupků majetkového charakteru a zadrželi 23 řidičů pod vlivem alkoholu, kteří budou řešeni ve správním řízení (přestupkový zákon pamatuje na takové jednání pokutou od deseti do dvaceti tisíc korun a zákazem řízení od šesti měsíců až jeden rok).

Trestné činy

Do policejní pasti se chytil v pátek 21. srpna 2009 v dopoledních hodinách řidič osobního vozidla Seat Ibiza. Policejní hlídka jej kontrolovala na ulici Jana Černého v Hradci Králové. Dechová zkouška ukázala požití alkoholu 1,42 promile. Dvacetiletého cizince policisté podezřívají z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za tento trestný čin mu může hrozit trest odnětí svobody až na jeden rok nebo peněžitý trest.

Nejvíce alkoholu v dechu policisté naměřili v sobotu 22. srpna 2009 krátce po druhé hodině ranní jedenadvacetiletému řidič vozidla Škoda Favorit. Ten se vydal na jízdu posilněn 2,70 promile. Prokázala to dechová zkouška, které se podrobil, když ho muži zákona zastavili v Piletické ulici v Hradci Králové. Navíc nevlastnil řidičské oprávnění k řízení jakéhokoliv motorového vozidla. Ještě týž den mu muži zákona sdělili podezření ze spáchání trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění a trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Muž ve vězení může strávit až jeden rok.

V sobotu 22. srpna 2009 v časných ranních hodinách odcizil neznámý pachatel při koncertu na letišti odloženou brašnu na kameru, ve které se nacházela platební karta a mobilní telefon. Majiteli z Prahy vznikla škoda převyšující částku čtyři tisíce korun. Policisté případ šetří pro podezření z trestného činu neoprávněné držení platební karty, kde zákon stanoví trestní sazbu odnětí svobody až na dvě léta nebo peněžitý trest.

V sobotu 22. srpna 2009 v dopoledních hodinách anonym hrozil bombou na letišti. Telefonát uskutečnil neznámý muž na tísňovou linku městské policie. Téměř padesát policistů, psovodi a pyrotechnik se speciálně cvičeným psem prostor prohledali. Žádnou výbušninu však nenašli. Neznámý pachatel se svým jednáním dopustil trestného činu šíření poplašné zprávy. V případě dopadení hrozí volajícímu muži trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta nebo peněžitý trest.

Přestupky majetkového charakteru

Čtyři přestupky se týkaly krádeží peněz, mobilního telefonu a dokladů. Policisté museli řešit také tři krádeže v obchodních domech. Zájem fanoušků se soustředil zejména na potraviny. Přestupky proti majetku policisté na místě vyřešili pokutou až do výše jednoho tisíce korun.

Odjezd návštěvníků se obešel bez vážných dopravních komplikací.

Více informací naleznete na: http://www.hiphopkemp.cz/

nprap. Anna Pešavová - 24. srpna 2009
foto Policie ČR

 


 

vytisknout  e-mailem