Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Přes půl roku se z kanceláře ztrácely peníze

HRADECKO - Prodavačka užívající pervitin zaměstnavatele okradla téměř o 200 tisíc korun  

Až pětileté vězení hrozí ženě z Hradce Králové, kterou minulý týden (3. května 2012) policejní komisař obvinil z přečinu krádeže. Čtyřiadvacetiletá prodavačka potravin užívající pervitin je důvodně podezřelá, že přes půl roku okrádala svého zaměstnavatele. Žena, která v jedné z hradeckých prodejen pracovala zhruba čtyři roky, stačila společnost okrást o téměř 200 tisíc korun.
Zlodějka využívala možnosti volného pohybu po celém objektu. Postupně brala peníze z krabičky uložené ve volně přístupné kanceláři. Při jedné z krádeží byla přistižena. Následně byl celý případ oznámen na policii.
Podle ženy si v kanceláři z této krabičky brala peníze opakovaně. Kolikrát si však finanční hotovost vzala si vůbec nepamatuje. Prý to bylo mnohokrát.
Provedená inventura prokázala, že zaměstnavateli od loňského (2011) července až zhruba po první poloviny letošního (2012) ledna chyběla částka téměř 200 tisíc korun.

Na policii se žena přiznala a svého jednání litovala. Zaměstnavateli již část dluhu uhradila. V hotovosti společnosti předala 25 tisíc korun a poslední celou výplatu. Nezaměstnaná žena chce navíc s bývalým zaměstnavatelem uzavřít splátkový kalendář o náhradě zbývající škody.

Podle ženy odcizené peníze utratila pro svoji vlastní potřebu, a to za věci denní potřeby. Peníze použila i k obstarávání pervitinu.

Dnes již bývalé zaměstnankyni podle zákona hrozí za přečin krádeže trest odnětí svobody na jeden rok až pět let. Vyšetřování ženy probíhá na svobodě.

nprap. Anna Pešavová - 11. května 2012 (13:35)

vytisknout  e-mailem