Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Ke stíhání svého přítele nedala souhlas

HRADECKO - Policistům nezbylo nic jiného než případ porušování domovní svobody odložit  

Hradecká policie musela dnes (24. července 2012) odložit případ porušování domovní svobody, ke kterému došlo v neděli 8. července 2012 ráno v rodinném domku na Novobydžovsku.

Ten den kolem páté hodiny ráno se dvaadvacetiletý muž dožadoval vstupu do domu, ve kterém žije jeho o čtyři roky mladší přítelkyně společně se svojí matkou a sestrou. Jelikož ho přítelkyně nechtěla vpustit do domu, začal jí nadávat a do uzamčených vstupních dveří kopat. Žena měla totiž strach, že by jí mohl fyzicky napadnout. Po chvíli se příteli podařilo dveře vykopnout. Poté šel bez jejího souhlasu do prvního patra rodinného domku. Přitom ji stále slovně napadal. Nakonec po společné hádce dům kolem šesté hodiny ráno sám opustil.

Podle mladé ženy poškodil na dveřích zámek. Žádnou škodu však na policii neuplatňovala.
Muž policistům tvrdil, že je jejím přítelem už asi jeden rok. Prý se spolu v noci na 8. července 2012 nepohodli a on si s ní chtěl pouze promluvit. Údajně proto přišel tak brzy ráno k domu. Celá věc ho mrzí a svého jednání na policii litoval.

Mladá žena, která policistům při oznámení nejprve tvrdila, že muž byl jejím přítelem. Prý se s ním rozešla a tudíž tedy vůči ní není podle zákona osobou blízkou. Ještě téhož dne na policii oznámení změnila. Údajně v době, kdy celou věc na policii oznamovala jednala pod velkým strachem a byla zmatená. Nakonec souhlas k trestnímu stíhání přítele na policii nedala. Vlastně vůbec nechce, aby policie dále případ řešila. K celé věci nakonec odmítla blíže vypovídat.

Policii nezbylo nic jiného než podezření ze spáchání přečinu porušování domovní svobody, za který by muži podle zákona hrozil až tříletý trest odnětí svobody, odložit.

nprap. Anna Pešavová - 24. července 2012 (14:01)

vytisknout  e-mailem