Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Invalidní důchodce vdově sliboval zhodnocení peněz

HRADECKO - Internetový podvodník od své oběti během týdne vylákal 90 tisíc korun  

O nepoctivosti některých lidí se přesvědčila důvěřivá žena z Hradce Králové. Svou naivitou přišla o 90 tisíc korun. Je otázkou, zda své peníze ještě někdy uvidí.

Před necelými čtyři lety žena surfující po internetu odpověděla na seznamovací inzerát.
Bylo to v první polovině září 2008. Ještě ten den se se stejně starým mužem setkala v hradecké vinárně. Během schůzky muž ženě vyprávěl o svých cestách v zahraničí. Nakonec dlouholeté vdově namluvil, že by jí mohl zhodnotit její úspory. Důvěřivá žena čtvrtý den od seznámení pozvala podvodníka k sobě do bytu. Tam mu pak předala 50 tisíc korun. O dva dny později vdovu přesvědčil, aby mu dala další peníze. Ještě týž den mu za jeho přítomnosti z banky odeslala 40 tisíc korun.

V obou případech ženě slíbil, že peníze zhodnotí vložením na blíže neurčené fondy. Ačkoliv věděl, že zhodnocení peněz neuskuteční.

Podle ženy se k časovému horizontu návratnosti zhodnocení peněz vyjadřoval neurčitě. Převážně říkal, že to bude brzy. Poškozená podvodníka několikrát kontaktovala telefonicky i prostřednictvím e-mailů. Vždy ji obratnými sliby uklidnil, že je vše v pořádku a že o své peníze nepřijde. Žena mu to stále věřila. Ještě na konci loňského roku (2011) se ženou mluvil. Pak přestal reagovat na e-maily a jeho telefonní číslo bylo zrušené. Jelikož peníze přes četné urgence ženě nevrátil, rozhodla se letos (2012) v březnu vše oznámit na policii. Dnes již dvaašedesátiletá důchodkyně z Hradce Králové muži uvěřila, jelikož prý uměl velmi hezky povídat a byl velmi milý. 

Žena si nenechala podepsat žádné potvrzení. Muž podvodem celkem získaných 90 tisíc korun použil je pro svoji vlastní potřebu.

Dvaašedesátiletému invalidnímu důchodci z Chomutova, který v současné době žije v Hradci Králové, bylo včera ve středu 27. června 2012 policejním komisařem sděleno podezření ze spáchání trestného činu podvodu. Jelikož spáchal trestnou činnost v roce 2008 byl případ posuzován podle trestního zákona, který platil až do 31. prosince 2009. Za jeho protiprávní jednání ho může soud poslat až na tři roky do vězení.

Policisté případ nadále vyšetřují.

nprap. Anna Pešavová - 28. června 2012 (13:45) 

vytisknout  e-mailem