Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Převážel v autě jednu rostlinu konopí

HRADECKO - Navíc vůz osmnáctiletý mladík řídil pod vlivem marihuany  

Jednu neusušenou rostlinu konopí našli policisté v osobním vozidle, které zastavili v sobotu 13. října 2012 při běžné silniční kontrole v Hradci Králové.
Ten den krátce po půlnoci policistům řidič předložil všechny potřebné doklady. Poté byl policisty vyzván k dechové zkoušce na alkohol, která skončila s negativním výsledkem. Jelikož řidič jevil známky požití návykové látky, muže policisté vyzvali k provedení drogového testu. Jeho výsledek byl pozitivní na přítomnost návykové látky cannabis. Lékařské vyšetření spojené s odběrem krve a moči odmítl.

Řidič se mužům zákona přiznal, že asi před třemi dny kouřil marihuanu a prý netušil, že po takové době bude mít látku stále v sobě. Dále uvedl, že marihuanu kouří pravidelně.

Při kontrole vozidla policisté v zavazadlovém prostoru našli výše zmíněnou jednu neusušenou rostlinu konopí. Poté byla řidiči zakázána další jízda. Podle muže rostlinu pěstoval od letošního (2012) dubna na zahradě rodinného domu na Královéhradecku. Tvrdil, že rostlinu pěstoval pouze pro vlastní potřebu. Neměl ji v úmyslu někomu prodat nebo předat.

Provedeným laboratorním zkoumáním rostliny konopí bylo prokázáno množství téměř 26 gramů suché upotřebitelné zelené hmoty marihuany.

Dnes 15. listopadu 2012 policisté muži sdělili podezření ze spáchání přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu a přečinu nedovolené pěstování rostlin obsahujících omamnou nebo psychotropní látku
. Případ nadále vyšetřují hradečtí policisté ve zkráceném přípravném řízení. V případě prokázání viny může soud osmnáctiletého mladíka z Královéhradecka poslat až na jeden rok do vězení.

nprap. Anna Pešavová - 15. listopadu 2012 (14:45)

 

vytisknout  e-mailem