Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Třináctiletému spolužákovi prodal marihuanu

HRADECKO - Policie případ kvůli věku chlapce musela odložit  


Letos (2012) v září na policii oznámilo vedení jedné ze základních škol na Královéhradecku, že jejich učitelka nalezla u žáka dva sáčky se zelenou rostlinnou hmotou, u které měla podezření, že by se mohlo jednat o marihuanu. Následně zajištěnou hmotu předalo policii.

Policisté zjistili, že v pátek 21. září 2012 třináctiletý chlapec z Královéhradecka přinesl do školy dva igelitové sáčky naplněné zelenou rostlinnou drtí. Chlapec údajně volně rostoucí rostlinu našel za jedním domem na blíže neurčeném místě. Rostlinu otrhal a dal do sáčků. Tyto sáčky pak v šatně školy prodal za částku 40 korun svému stejně starému spolužákovi.

Chlapec údajně věděl, že se jedná o konopí. Dříve ho prý spolužák žádal, zda by mu nemohl takovou drogu sehnat. Nikomu dalšímu žák drogu neprodal a ani nedal. Byla to jeho jediná zkušenost, kterou s drogou měl.

Policie zajištěnou hmotu zaslala na odbornou expertízu, která zjistila, že se jedná o téměř 1,6 gramu drogy marihuany.

Policie v těchto dnech (v pátek 9. listopadu 2012) případ podezření ze spáchání činu jinak trestného nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy kvůli věku chlapce odložila. Jelikož je trestní stíhání chlapce nepřípustné, neboť jde o osobu, která pro nedostatek věku není trestně odpovědná.

nprap. Anna Pešavová - 12. listopadu 2012 (13:35)


 

vytisknout  e-mailem