Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Zloději kradou kabelky z vozíků

Šest zákaznic v nákupních centrech krajského města doplatilo na nepozornost  

Krádež kabelky z nákupního vozíku v obchodním doměKrádež kabelky z nákupního vozíku v obchodním domě

 
Zvýšený počet krádeží kabelek z nákupních vozíků zaznamenali hradečtí policisté v krajském městě. Muži zákona v průběhu středečního (22. července 2009) odpoledne šetřili šest případů, což je výrazně nad běžným průměrem.
Tři ženy na svoji neopatrnost doplatily v obchodním centru na Brněnské ulici. Dvě z nich byly okradeny při vybírání zboží v oddělení masa a uzenin. Zákaznice přišly kromě tašek z vozíků i o osobní doklady, peněženky s penězi, čtyři platební karty a další osobní věci. Celková škoda činí téměř 7.500 korun. Třetí nakupující žena doplatila na vlastní nepozornost v oddělení ovoce a zeleniny. Devětašedesátileté zákaznici z Hradce Králové ukradl neznámý nenechavec kabelku, ve které měla poškozená peněženku s finanční hotovostí tisíc korun, platební kartu a další věci. Paní vyčíslila škodu na více jak dva tisíce korun.
Čtvrtý případ řešili policisté v oddělení uzenin v hypermarketu na Rašínově třídě, kde o kabelku se všemi doklady, mobilním telefonem, klíči, třemi platebními kartami a penězi přišla dvaapadesátiletá žena. Poškozené z Pardubic vznikla škoda v celkové výši šest tisíc korun.
Kabelka zmizela také šedesátileté ženě z Hradce Králové při čekání ve frontě na uzeninu v obchodním domě na náměstí 28. října. Poškozená postrádá osobní doklady, mobilní telefon, sedm set korun, platební kartu a další věci. Škodu vyčíslila na čtyři tisíce korun.
Poslední případ se stal na Slezském předměstí v Hradci Králové. V obchodním domě na ulici Akademika Bedrny tam zloděj připravil o kabelku nakupující třiapadesátiletou cizinku. Ta do protokolu uvedla, že během nakupování si vložila do nákupního vozíku svoji kabelku. S největší pravděpodobností, když se soustředila na výběr masa na grilování, tak jí zloděj kabelku odcizil. Dosud neznámý pachatel tak ženě mimo jiné odcizil doklady, peněženku, platební kartu, klíče od vozidla a další osobní věci. Poškozená způsobenou škodu odhadla na více jak 41 tisíc korun.

Scénář je u všech krádeží stejný. Zloděj okrádá nakupující ženy, které se plně věnují vybírání zboží v obchodním centrech a nechávají kabelky odložené v nákupních vozících bez kontroly.

Dle výslechu poškozených měly být okradeny v době mezi 14:00 až 17:00 hodinou.
Celková škoda se vyšplhala na téměř 61 tisíc korun.

Zda krádeže provádějí jednotlivci či se jedná o organizovanou skupinu kriminalisté prověřují. Zjišťují zda v krajském městě nepůsobí nový zloděj nebo dobře spolupracující gang specializující se právě na tuto trestnou činnost.

Případy jsou prošetřovány jako trestné činy krádeže a neoprávněné držení platební karty. Při dopadení zloději hrozí až tři roky vězení.

Znovu bychom chtěli upozornit občany, aby nenechávali při nákupech v obchodních centrech kabelky, tašky a batohy bez dohledu. Doklady a osobní věci (hlavně platební karty) nosili vždy při sobě.

nprap. Anna Pešavová - 24. července 2009
foto archiv Policie ČR

 

vytisknout  e-mailem