Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Společný výcvik speciálních jednotek

PLZEŇSKÝ KRAJ - Policisté z Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje cvičili ve spolupráci s policisty ze Spolkové republiky Německo. 

     Ve dnech 4. a 5. dubna 2017 se konal společný výcvik Zásahové jednotky Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje (dále jen ZJ) a Spezialeinsatzkommandos (dále jen SEK) Nordbayern v Železné Rudě. Výcviku se zúčastnilo 40 policistů ZJ a 10 policistů SEK Nordbayern. První den probíhaly ukázky výcviku ZJ ve výcvikovém prostoru na Šumavě a poté policisté obou složek cvičili společnou taktiku postupů v různých situacích, např. při vyhledávání a následném zadržení nebezpečného pachatele v obytném prostoru. Druhý den představily obě jednotky svou činnost v připravených prezentacích a poté představila zásahová jednotka krajského ředitelství policie bavorským kolegům svoji výstroj a výzbroj. Akce, které se zúčastnil i ředitel Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje plk. Mgr. Krákora, policejní prezident Policejního prezídia Střední Franky pan Rast a zástupci PP Horní Falc a SC Schwandorf, byla velmi úspěšná a byla pozitivně hodnocena všemi účastníky.
 
     Spolupráce byla zahájena v souvislosti se vstupem nové smlouvy o policejní spolupráci mezi ČR a SRN v platnost. Podle čl. 12 této smlouvy můžou být nyní nasazeny v případě potřeby naše speciální jednotky společně na území obou států. To vyžaduje také společný výcvik, proto je v plánu pokračovat v tomto nastaveném trendu a v letošním roce provést ještě jeden společný výcvik v Norimberku, kde sídlí SEK Nordbayern.
     Dále by měla proběhnout i společná prezentace v rámci akce Bahna 2017, která se uskuteční ve dnech 9. a 10. června v České republice. Tímto se otevírají šiiroké možnosti spolupráce, které umoňuje nová smlouva o policejní spolupráci se Spolkovou republikou Německo.

por. Ing. Jan Koželuh
kpt. Ing. Ilona Vaníčková
21. dubna 2017

vytisknout  e-mailem