Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

V podmínce za podvody obrala známé

HRADECKO - Připravila je o téměř 286 tisíc korun, ženě hrozí až pět let  

Jeden až pět let vězení hrozí devětadvacetileté ženě z Litoměřicka, která je důvodně podezřelá ze spáchání přečinu podvodu. Během čtyři a půl měsíce se jí podařilo připravit známé o statisíce korun. Ženě, které byla litoměřickým soudem v prosinci 2009 za podvodné jednání uložena dvouletá podmínka se pravděpodobně nevyhne dalšímu soudu.

Policejní komisař ženě totiž minulý týden ve čtvrtek 14. června 2012 sdělil podezření ze spáchání pokračujícího přečinu podvodu.
Žena je důvodně podezřelá, že zhruba od druhé poloviny loňského září 2011 do letošního (2012) ledna podvedla dva známé z Hradce Králové. Od kterých pod různými smyšlenými legendami na různých místech v centru krajského města, převážně u hradeckého muzea, vylákala téměř 286 tisíc korun, které použila na zaplacení svých dluhů.

Nejprve se jí podařilo obalamutit známou, od které si postupně pod různými smyšlenými historkami jako například, že ztratila peněženku s doklady a přitom musí zaplatit hypotéku, že potřebuje s přítelem vyměnit okna v domě, že potřebuje peníze na zaplacení materiálu na opravu střechy, vypůjčila celkem 230 tisíc korun.

Poté okradla ještě dalšího známého, od kterého si stihla pod legendami, že potřebuje zaplatit dluh na výživném svého syna, že jí ukradli peněženku, ve které měla peníze na stavební materiál, který potřebuje zaplatit atd., vypůjčit téměř 56 tisíc korun.

Peníze si půjčila na základě ústních nebo písemných smluv.

Ve skutečnosti žena potřebovala peníze na úhradu svých dřívějších dluhů včetně exekuce. I když poškození opakovaně urgovali zaplacení dluhů, do dnešního dne se tomu tak nestalo. Podvodnice, která v současné době žije v Hradci Králové, byla v té době evidována jako nezaměstnaná na úřadu práce. Svého jednání na policii litovala.

Policisté případ vyšetřují ve zkráceném přípravném řízení.

nprap. Anna Pešavová - 18. června 2012 (14:40)
 

vytisknout  e-mailem