Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Napadl hosta a obsluhu v baru

HRADECKO - Za opětovné výtržnictví může soud útočníka poslat až na tři roky do vězení  

Hradečtí policisté v minulém týdnu ve středu 30. května 2012 sdělili podezření ze spáchání přečinu výtržnictví a ublížení na zdraví pětadvacetiletému muži ze Svitavska. Ten je důvodně podezřelý, že letos (2012) v únoru napadl hosta a obsluhu v restauraci v Hradci Králové.

Celý incident se odehrál 25. února 2012 kolem třetí hodiny ráno
v jedné z hradeckých restaurací. Nejprve se na pánských toaletách útočník s hostem pohádal a pak ho napadl i fyzicky. Přitom devětatřicetiletého hosta z Hradce Králové udeřil pěstí do hlavy a obličeje až poškozený spadl na podlahu. Potom ho ještě nejméně šestkrát kopl do těla a rukou. Přitom si poškozený rukama zakrýval hlavu. Nakonec se přivolaný hospodský snažil útočníka od poškozeného odstrčit. Přitom útočník hostinskému způsobil neznámým ostrým předmětem řeznou ránu na palci ruky. Poté co byl útočník hospodským z restaurace vykázán ven, stačil ještě hospodského u vchodu udeřit pěstí do nosu až skončil na zemi. Ležícího muže pak ještě několikrát kopl do hlavy a těla. Svého jednání zanechal, až když na něj barmanka křičela, že zavolá policii. Pak útočník odešel pryč.
Po příjezdů policistů byl hospodský převezen na ošetření do královéhradecké fakultní nemocnice. Hostinský utrpěl vykloubení ramene a palce, řeznou ránu na palci, poranění oka, pohmožděniny i oděrky v obličeji a další drobná zranění. Po ošetření v nemocnici byl propuštěn s pracovní neschopností do domácího léčení. Přitom byl přes tři neděle omezen na běžném způsobu života. Napadený host při útoku naštěstí neutrpěl vážná zranění. Útočník mu způsobil tržnou ránu pod okem a narazil žebra. Jeho zranění si nevyžádalo lékařské ošetření.

Jelikož byl muž za obdobné jednání v červnu předloňského roku (2010) potrestán, může soud výtržníka za opětovné jednání poslat až na tři roky do vězení. Tehdy byl odsouzen k trestu odnětí svobody na jeden rok s podmínečným odkladem na tři roky.

nprap. Anna Pešavová - 6. června 2012 (14:05)

vytisknout  e-mailem