Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Podnapilý muž napadl mladíky před restaurací

HRADECKO - Za výtržnictví může soud útočníka poslat až na dva roky do vězení  

Od hradeckých policistů počátkem týdne (v pondělí 15. října 2012) převzal usnesení o zahájení trestního stíhání pro podezření ze spáchání přečinu výtržnictví čtyřiadvacetiletý muž z Královéhradecka. Ten je důvodně podezřelý, že letos (2012) v létě bezdůvodně napadl dva stejně staré (osmnáctileté) mladíky z Královéhradecka.

Celý incident se odehrál v neděli 12. srpna 2012 krátce po druhé hodině ráno před restaurací v Novém Bydžově. Tehdy podezřelý muž po slovní rozepři fyzicky napadl osmnáctiletého mladíka, do kterého strčil rukama tak silně, až spadl na zem. Poškozený mladík naštěstí od muže, kterého vůbec neznal, neutrpěl žádné zranění. Škoda na majetku mu také nevznikla.
Poté ještě napadl stejně starého kamaráda, který se ho zastal. Toho udeřil pěstí do obličeje pod levé oko. Potom mladíka ještě chytil, dal mu další ránu do obličeje a pak ho strhl na zem. Nakonec mladíkovi ležícímu na zemi udeřil dalších několik pěstí. Poškozený nevyhledal lékaře, jelikož byl pouze poškrábaný na krku, měl zarudlou kůži u levého oka a bouli na hlavně.

Přivolaní policisté všechny tři muže vyzvali k provedení dechové zkoušky. Podezřelý muž měl v dechu 2,08 promile alkoholu. První napadený mladík nadýchal 1,74 promile alkoholu a druhý poškozený měl v dechu 1,9 promile alkoholu.

Podle podezřelého muže se o den dříve (11. srpna 2012) bavil na tamní pouti. Přitom také popíjel alkohol. Nějaké útržkové informace si z incidentu pamatoval. Prý byla jeho paměť ovlivněna zkonzumovaným alkoholem. Údajně měl alkohol vliv na to, že si vše nepamatoval.

Trestní zákoník pamatuje na takové protiprávní jednání až dvouletým trestem odnětí svobody. Muž je vyšetřován na svobodě. Případ nadále vyšetřuje hradecká policie.

nprap. Anna Pešavová - 17. října 2012 (13:45)


 

vytisknout  e-mailem