Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Nejprve se pohádali a pak se poprali

HRADECKO - Podnapilí návštěvníci diskotéky skončili na ošetření v nemocnici  

Hradečtí policisté v úterý 4. září 2012 sdělili podezření ze spáchání přečinu výtržnictví dvaadvacetiletému muži z Královéhradecka a ve středu 5. září 2012 sdělili muži zákona podezření ze spáchání přečinu výtržnictví a přečinu ublížení na zdraví čtyřiadvacetiletému muži z Královéhradecka. Oba se letos (2012) v květnu bezdůvodně na diskotéce v jedné z obcí na Novobydžovsku nejprve pohádali a poté se na ulici v Novém Bydžově poprali. Oba skončili na ošetření v nemocnici.

Dva podnapilí hosté se v sobotu 26. května 2012 krátce před čtvrtou hodinou ráno nejprve na diskotéce za přítomnosti dalších osob pohádali. Poté odjeli autobusem do města (Nového Bydžova), kde se na ulici za přítomnosti dalších lidí poprali.
Mladší útočník několikrát udeřil rukou do hlavy staršího muže. Ten s otřesem mozku a se zhmožděninami na krku a hlavě skončil na ošetření v nemocnici na Novobydžovsku. Pracovní neschopnost u muže trvala dva týdny. 
Starší útočník při potyčce mladšího muže udeřil několikrát pěstí do obličeje. Při útoku mu způsobil zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření v novobydžovské nemocnici. Následně byl hospitalizován v královéhradecké fakultní nemocnici, kde podstoupil operaci spodní čelisti. Z incidentu vyvázl s omezením na běžném způsobu života, jelikož byl odkázán na tekutou stravu. Muž je od letošního (2012) květnového incidentu ještě stále v pracovní neschopnosti.
Muži svým protiprávním jednáním nezpůsobili žádnou škodu na majetku. Oba muže usvědčily pořízené kamerové záznamy z obou míst, kde mezi nimi došlo ke vzájemnému konfliktu.

Mladšímu muži za přečin výtržnictví podle zákona může hrozit až dvouletý trest odnětí svobody. Staršího muže soud může poslat za přečin výtržnictví a přečin ublížení na zdraví až na tři roky do vězení. Případ nadále vyšetřuje hradecká policie.

nprap. Anna Pešavová - 7. září 2012 (13:55)
 

vytisknout  e-mailem