Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Nechal klíčky ve dveřích, auto bylo za několik dní pryč

HRADECKO - Zlodějku s vozidlem objevili přátelé poškozeného na benzínce, hrozí jí až dva roky  

Hradečtí policisté včera v úterý 23. října 2012 sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže třiadvacetileté ženě z Hradce Králové, která letos (2012) v srpnu odcizila klíče od vozidla zaparkovaného na Moravském Předměstí v Hradci Králové. Za několik dní se na místo vrátila, aby automobil zcizila.

Podle ženy ve čtvrtek 23. srpna 2012 kolem třiadvacáté hodiny procházela kolem domů ve Štefánikově ulici v Hradci Králové. Přitom si všimla, že u osobního motorového vozidla Ford Taurus byly ve dveřích spolujezdce klíče. Klíče si od auta vzala, ale přitom vůbec nevěděla, proč to udělala. U sebe si je ponechala tři dny. V neděli 26. srpna 2012 krátce po půl dvanácté dopoledne se na místo vrátila. Odcizeným klíčem si vůz otevřela, sedla do auta a z místa odjela. Vozidlo užívala až do 4. září 2012. V úterý 4. září 2012 totiž zlodějku objevili na jedné z hradeckých benzínových čerpacích stanic přátelé poškozeného muže, kteří ihned přivolali policii.
Nakonec byl vůz v hodnotě 35 tisíc korun vrácen zpět majiteli. Podle poškozeného se z vozidla ztratila černá látková taška, startovací box s kabely, mobilní telefon a autorádio. Způsobenou škodu odhal na dva tisíce korun.

Žena se na policii k činu doznala. Autorádio prý vymontovala a dala kamarádovi, ale co se stalo s ostatními odcizenými věcmi vůbec neví. Tvrdila, že si je zřejmě vzali její drogově závislí kamarádi, které automobilem vozila.

Případ nadále vyšetřuje hradecká policie ve zkráceném přípravném řízení. Za přečin krádeže může být ženě soudem uložen až dvouletý trest odnětí svobody.

nprap. Anna Pešavová - 24. října 2012 (14:05)
 

vytisknout  e-mailem