Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Napadla sokyni

HRADECKO - Co způsobila omylem zaslaná sms  

Policisté v minulém týdnu (2. července 2012) odevzdali na správní orgán příslušného obecního úřadu k projednání přestupek proti občanskému soužití, kterého se měla dopustit žena z Hradce Králové. Pětatřicetiletá žena je důvodně podezřelá, že letos (2012) v březnu napadla o třináct let mladší ženu.

Celý incident se odehrál v neděli 25. března 2012 kolem desáté hodiny večerní na trávníku za domem na Smiřicku. Ten večer pětatřicetiletý druh odeslal omylem sms zprávu s obsahem „pojď“ své družce. Přitom krátká textová zpráva ohledně setkání byla určena jiné ženě. Družka se ihned vydala vzniklou situaci řešit. Na místě sokyni několikrát kopla do břicha a udeřila pěstí do hlavy. Přivolaní záchranáři převezli poškozenou ženu na ošetření do královéhradecké fakultní nemocnice.

Při napadení, které vidělo několik lidí, utrpěla poškozená žena tržnou ránu a oděrky v obličeji. Dále podlitinu a zhmoždění třísla i další drobná poranění. Po ošetření byla poškozená vysokoškolačka propuštěna do domácího léčení trvajícího asi tři týdny. Do školy však studentka chodila. Škodu na poškozených slunečních brýlích a odcizeném svazku klíčů odhadla přes 300 korun.

Podle útočnice byla údajně z druhovy déletrvající nevěry psychicky unavená a jednala zřejmě v pomatení smyslů.

Vzhledem k tomu, že se ve věci nejedná o podezření ze spáchání přečinu výtržnictví byl případ odevzdán správnímu orgánu k projednání. Ženě za přestupek proti občanskému soužití ve správním řízení hrozí až dvacetitisícová pokuta.

nprap. Anna Pešavová - 13. července 2012 (13:45)
 

vytisknout  e-mailem