Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Kriminalistický ústav

Policie České republiky – Kriminalistický ústav

60 let existence

Kriminalistický ústav se řadí k nejstarším policejním útvarům 

Dne 12. prosince 2018 uplyne 60 let od vzniku Kriminalistického ústavu. Oslavy tohoto významného jubilea připomene několik akcí. První z nich, fotografická soutěž na téma „kriminalistika ve fotografii“, byla určena pro policisty a občanské zaměstnance Policie ČR. Ústav ji pořádal ve spolupráci s Nadací policistů a hasičů. „Soutěž probíhala od dubna do června 2018. Bylo nám doručeno 153 fotografií od 32 autorů,“ uvedl s potěšením ředitel Kriminalistického ústavu plk. Mgr. Luboš Kothaj. Fotografie posoudila odborná porota a určila pořadí pěti nejlepších, jež budou vydraženy na koncertu Nadace policistů a hasičů – vzájemná pomoc v tísni dne 22. listopadu 2018. „Celý výtěžek dražby věnujeme na konto nadace. Autor vítězné fotografie získá hodnotný fotoaparát,“ upřesnil ředitel Kothaj a dodal, že jedním z hlavních cílů pořádání soutěže byla pomoc rodinám našich kolegů, kteří zemřeli při výkonu služby, nebo v přímé souvislosti s ní.

Porotci současně doporučili 50 nejzdařilejších fotografií na výstavu Kriminalistika ve fotografii 2, která bude k vidění v Muzeu Policie ČR od 18. září do 21. prosince 2018.     

Další akcí, která je určena zejména pro specialisty z oblasti forenzních věd, je mezinárodní konference s názvem Kam kráčíš evropská forenzní vědo. Proběhne v Praze od 10. do 11. října 2018. „Očekáváme účast kolem sedmdesáti odborníků z Evropy, kteří budou prezentovat své nejnovější poznatky z nejůznějších oblastí znaleckého zkoumání,“ vysvětlil ředitel Kothaj.

KoncertZavršením oslav bude koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR 11. října 2018 v budově České národní banky pro zaměstnance Kriminalistického ústavu a významné hosty z řad Policie ČR, Ministerstva vnitra ČR a spolupracujících institucí.

kpt. Mgr. Petra Srnková
Kriminalistický ústav
27. července 2018

vytisknout  e-mailem