Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

6. detektivní příběh - Zmizení vítězky grafické soutěže

Zmizení vítězky grafické soutěže  

 
Na policii se obrátila paní Nováková, která přišla oznámit zmizení své dcery Terezy. Případ dostal na starost kapitán Vočko se svou kolegyní.
 
„Paní Nováková, řekněte nám, co se stalo?“ otázal se kapitán Vočko.
„Ztratila se mi dcera,“ odpověděla paní Nováková.  „Dcera se zúčastnila grafické soutěže o vytvoření loga, kterou vyhlásila společnost „Žijeme zdravě“, a tuto soutěž vyhrála. Víte dcera je moc šikovná. Před dvěma dny si jela vyzvednout výhru na ředitelství společnosti, těsně předtím než odjížděla, mi ještě volala, byla hrozně šťastná.  Výhru si měla převzít přímo od ředitele společnosti v 15.00 hodin. Plánovala, že hned potom pojede jako překvapení navštívit kamarádku na chalupu a stráví tam pár dní. Jenže od té doby se jí nemůžu dovolat, tak jsem dnes volala Elišce, tak se jmenuje ta kamarádka, a ta mi řekla, že tam dcera vůbec nedorazila. Určitě se jí muselo něco stát“,  vypověděla se slzami v očích paní Nováková. A ještě dodala: „Druhý den ráno přišel poslíček z té společnosti a přivezl nějakou velkou krabici, že prý dcera ji s sebou na návštěvu do Smržic nechtěla vézt“.  
„Měla Vaše dcera auto?“ otázala se poručík Bystrá.
„Ano, měla starého  Fiata Uno, byla to taková plechovka, až jsem se divila, že pořád slouží“, odvětila paní Nováková
 
Kapitán Vočko a poručík Bystrá se ihned po odchodu paní Novákové vypravili do sídla společnosti „Žijeme zdravě“.
Ředitel společnosti jim sdělil, že Tereza Nováková byla výherkyní jejich grafické soutěže, dále jim vysvětlil, že jako hlavní cenu získala finanční hotovost  100.000,- Kč a velkou krabici produktů, které společnost prodává. „Slečna Nováková nás požádala, že bychom produkty mohli dopravit k její matce, protože odjíždí za kamarádkou na chalupu do Smržic, tak jsem tím pověřil poslíčka naší společnosti, který mne požádal, zda může zásilku doručit až další den, neboť teď  prý má  ještě nějakou práci“.
Na otázku kapitána Vočka, kdo všechno věděl o tom, že ten den si slečna Nováková přijdete pro svou výhru, a kdo u předání výhry byl, ředitel společnosti odpověděl, že o výhře věděl on a jeho dva zástupci, ale Ti u předávání výhry nebyli, protože až do večera měli obchodní jednání s významným partnerem.
 
Policie vyhlásila po Tereze Novákové pátrání a zároveň začala prohledávat cestu do Smržic, kam měla Tereza  dle výpovědí namířeno.
Během pár dní intenzivního vyšetřování zjistil kapitán Vočko, zajímavou informaci, že v den, kdy Tereza zmizela, kontrolovat řidičky pár kilometrů před obcí Smržice, nějaký muž, vydávající se za policistu. Po tomto zjištění nechal kapitán Vočko ihned předvolal k výslechu …..

Koho nechal kapitán Vočko předvolat k výslechu a proč?

ŘEŠENÍ PŘÍPADU

vytisknout  e-mailem