Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

57. ročník Mezinárodního filmového festivalu

KARLOVARSKO – Policisté posílili výkon služby. 

Aktualizace k 10.7.2023:

Skončil 57. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Jako v minulém roce, ani letos policisté nemuseli řešit žádnou mimořádnou událost. Také koncerty, které proběhly v rámci kulturních akcí festivalu a navštívilo je několik tisíc osob, proběhly v poklidu. 

Policisté z Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje byli společně s karlovarskými strážníky k dispozici návštěvníkům každý festivalový den v mobilním informačním a komunikačním centru. V tomto centru policisté pomohli stovkám návštěvníků, odpovídali jim na nejrůznější dotazy, nebo se jim také podařilo vrátit několik ztracených mobilních telefonů nebo peněženku s osobními doklady. Po bujarých festivalových nocích navštívilo centrum několik osob, kteří se přišli otestovat, zda nejsou pod vlivem alkoholu a až poté případně usedli za volant.

Během celého konání filmového festivalu mohli návštěvníci potkat v ulicích policisty, kteří v rámci výkonu služby dohlíželi na veřejný pořádek nebo také kriminalisty v civilu a policisty s dlouhými zbraněmi.

Z pohledu policie se letošní ročník řadí mezi ty klidnější. Z hlediska trestné činnosti policisté řešili drobné krádeže, výtržnictví nebo například rušení nočního klidu. 

nprap. Jan Bílek
 

Aktuální informace k 7.7.2023:

Je za námi více jak polovina Mezinárodního filmového festivalu, během kterého přijali policisté několik oznámení týkajících se drobných krádeží či ztrát osobních věcí. Policistům v mobilním informačním a komunikačním centru, kteří jsou k dispozici každý festivalový den, se podařilo několik ztracených mobilních telefonů a peněženku s osobními doklady vrátit zpět majitelům. 

Ve čtvrtek 6. července letošního roku navštívila mobilní informační a komunikační centrum žena se svým pětiletým vnukem. Policisté ženě odpověděli na všechny dotazy, přičemž jí dále poradili, že kdyby cokoliv potřebovala, může se za nimi kdykoliv v průběhu festivalu zastavit. O pár chvil později se na policisty v centru obrátila další žena, která našla ztracené dítě, které šlo vyhodit odpadky a ztratilo svou babičku z dohledu. Shodou náhod se jednalo o pětiletého chlapce, který navštívil policisty se svou babičkou o několik chvil dříve. Díky radám, které policisté se strážníky ženě při prvním setkání předali, svého vnuka vyhledala během pár minut v mobilním centru. 

Každý den si také mohou návštěvníci v mobilním informačním a komunikačním centru nechat provést orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu.

nprap. Jan Bílek
7.7.2023

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aktuální informace k 4. 7. 2023:
V prvních festivalových dnech řešili policisté většinou přestupková jednání, která se týkala především občanského soužití. Došlo k několika drobným potyčkám zejména mezi návštěvníky festivalu, kteří byli pod vlivem alkoholu.

Kromě toho řešili policisté například i muže, který v pondělí 3. července 2023 navštívil krátce po poledni jedno z rychlých občerstvení v Karlových Varech. Domáhal se vstupu na toaletu určenou návštěvníkům. Po chvíli začal přítomným vulgárně nadávat a nakonec při odchodu převrátil vozík na použité tácy. Po příjezdu policejní hlídky se čtyřicetiletý muž podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem 2,47 promile.

Ve stejný den, ovšem o několik hodin později, měl osmadvacetiletý muž vulgárně urážet personál jednoho z hotelů. Po příjezdu policejní hlídky byl muž opakovaně vyzván, aby svého agresivního a protiprávního jednání zanechal, ovšem ten v něm i nadále pokračoval. Z tohoto důvodu policisté využili svého oprávnění a proti muži byly použity donucovací prostředky. Muž byl následně zajištěn a převezen na obvodní oddělení k dalším úkonům.

Dále policisté samozřejmě řešili také několik drobných krádeží.

Od začátku festivalu mohou návštěvníci této kulturní akce na různých místech potkávat mobilní informační centrum, ve kterém jim policisté nebo strážníci poradí a pomohou s nejrůznějšími dotazy. V prvních dnech festivalu se návštěvníci nejčastěji dotazovali na to, kde najdou konkrétní bankomaty, parkovací místa nebo obchodní domy.

Nabádáme všechny návštěvníky festivalu, aby zvýšili pozornost svému okolí a dali si větší pozor na své hodnotné věci.

nprap. Jakub Kopřiva
4. 7. 2023

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dnes, tedy v pátek 30. června 2023, začal v Karlových Varech tradiční Mezinárodní filmový festival, který je největším v České republice a nejprestižnějším ve střední a východní Evropě. Letošní 57. ročník přiláká jako každoročně do lázeňského města tisíce návštěvníků, kteří se za filmovým týdnem sjíždějí ze všech koutů světa.

Připraveni jsou již i policisté z Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje. Během celého festivalu bude posílen výkon služby jak uniformovaných policistů, tak i policistů v civilu. Na bezpečnost budou dohlížet také policisté s dlouhými zbraněmi, které mohou návštěvníci potkávat v centru lázeňského města. Na zahájení i ukončení filmového festivalu bude použita antidronová ochrana. „Již delší dobu jsme s organizátory Mezinárodního filmového festivalu v kontaktu a společnými silami připravujeme bezpečnostní a organizační opatření, aby celý festival mohli návštěvníci prožít především v klidu a bezpečí,“ uvedl plk. Mgr. Michal Šavrňa, ředitel Územního odboru Karlovy Vary.

Jako každý rok mohou návštěvníci festivalu využívat služby Mobilního komunikačního a informačního centra. Sloužit v něm bude společná hlídka policistů a Městských strážníků, kteří jsou připraveni pomoci návštěvníkům např. s orientací ve městě, nebo poradit, kde najít bankomat, autobusové nádraží, hotel apod. Minimálně jeden z policistů je vždy jazykově vybaven a s cizinci se domluví např. německy, anglicky, rusky a dokonce i španělsky či řecky. Policisté zde budou vybaveni i přístroji ke zjištění alkoholu v krvi a návštěvníci si tak mohou přijít preventivně nechat provést orientační dechovou zkoušku, aby po festivalových oslavách neřídili svá vozidla pod vlivem alkoholu.  Zkrátka nepřijdou ani pejsci návštěvníků, pro které bude připravena čerstvá voda na osvěžení v těchto letních dnech.  Toto mobilní centrum začíná každý den na ulici T. G. Masaryka u Spořitelny, po obědě se přesouvá před hotel Thermal a odpoledne jej můžete zastihnout na Divadelním náměstí poblíž Vřídla.

Přejeme návštěvníkům poklidný pobyt v Karlových Varech a věříme, že celý filmový festival proběhne bez větších obtíží jako v předešlém ročníku.

O průběhu festivalu Vás budeme průběžně informovat v tomto článku. 

nprap. Jakub Kopřiva
30. 6. 2023

Odkazy do noveho okna

MFF Karlovy Vary 2023

MFF Karlovy Vary 2023 

Detailní náhled

MFF Karlovy Vary 2023

MFF Karlovy Vary 2023 

Detailní náhled

MFF Karlovy Vary 2023

MFF Karlovy Vary 2023 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem