Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

5. detektivní případ - Záměna jmen

Záměna jmen
 
 
Ve městě dochází k opakovaným loupežným přepadením a krádežím. Dle způsobu provedení připadají v úvahu čtyři pachatelé Jaroslav Němec, Jindřich Černý, František Vomáčka a Rudolf Malík.
 
 
Policie během vyšetřování získala zprávu, že, aby tito pachatelé policii zmátli, tak si mezi sebou vyměnili doklady a vystupují pod nesprávnými jmény.
Kapitán Vočko s poručíkem Bystrou dostali za úkol zjistit, pod jakými jmény teď jednotliví pachatelé vystupují.
 
 
Kapitán Vočko se obrátil na svého informátora z podsvětí a domluvil si s ním schůzku v jednom nočním podniku za městem. Když kapitán Vočko s poručíkem Bystou dorazili na místo, informátor už na ně čekal. Seděl vzadu v rohu, kde bylo přítmí.
 
 
Kapitán Vočko s poručíkem si k němu přisedli a kapitán povídá: „Doslechl jsem se, že Malík se vydává za Němce a Vomáčka si nechává říkat Černý.“
 
Poručík Bystrá povídá: „Já zase slyšela, že za Němce se vydává skutečný Vomáčka a ten, kdo si nechává říkat Vomáčka je ve skutečnosti Malík.“
 
 
Informátor se jen usmál a povídá policistům: „Vážení, pravdu vlastně máte oba, ale jen v jednom případě.“ Informátor se napil piva, které mu právě přinesli a sotva položil sklenici, chytil se za krk a začal se dusit. Během chvíle zemřel, byl otráven.
 
„Poručíku, toto budou mít na svědomí také Ti čtyři. Ještě štěstí, že už vím, kdo se za koho vydává a tak můžeme odhalit jejich skutečná jména“, povídá kapitán Vočko poručíku Bystré.

 

Kdo ze čtveřice se za koho vydává?

 

ŘEŠENÍ

vytisknout  e-mailem