Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

5. AKTUALIZACE - 2. VÝZVA - Vážná dopravní nehoda na silnici I/13

LIBERECKO - Krátce před půl třetí došlo k vážné dopravní nehodě na silnici I/13 ve směru na Mníšek. Na místě nyní zasahují složky IZS. 

5. AKTUALIZACE – 2. VÝZVA ze dne 30. 10. 2019 v 15.00 hodin:

V souvislosti s uvedenou tragickou dopravní nehodou jsme provedeným šetřením zjistili, že v době před střetem osobního vozidla s nákladním pravděpodobně jel před řidičkou osobního vozu ve směru do Liberce nákladní vůz zřejmě s naloženým (místy zrezivělým) kontejnerem. Je pravděpodobné, že tento dosud neznámý řidič s neustanoveným nákladním vozem se během jízdy bezprostředně před tragickou událostí míjel s protijedoucím nákladním vozidlem, které se následně střetlo s osobním vozidlem, jehož tříčlenná posádka následkem střetu zemřela.

Vzhledem k uvedeným skutečnostem, žádáme řidiče uvedeného dosud neustanoveného nákladního vozidla pravděpodobně s naloženým kontejnerem, aby se nám přihlásil telefonicky na linku 158 nebo osobně na kterékoliv policejní služebně. Stejně tak žádáme občany, kteří by měli poznatky vedoucí ke zjištění totožnosti tohoto řidiče a ustanovení nákladního vozu, aby nám je sdělili stejným způsobem.

nprap. Dagmar Sochorová
Oddělení tisku a prevence
Jablonec nad Nisou

_________________________________________________________________________________________________________________

4. AKTUALIZACE ze dne 30. 10. 2019 – VÝZVA svědkům:

V rámci probíhajícího intenzivního šetření celé tragické události nyní žádáme, aby se nám přihlásili případní řidiči, kteří  byli u místa dopravní nehody a mají k dispozici záznamy z palubních kamer svých vozidel. Přijmeme jakékoliv videozáznamy, na kterých jsou zachyceny důležité okamžiky vztahující se k uvedené dopravní nehodě.

Dále žádáme, aby se nám přihlásili svědci dopravní nehody, kteří byli na jejím místě jako první a poskytovali společně s polským občanem první pomoc posádce havarovaného osobního vozidla.

Pokud máte k dispozici požadované záznamy z palubních kamer svých vozidel, kontaktujte nás telefonicky na bezplatné lince 158 nebo osobně na kterékoliv policejní služebně. Stejně tak žádáme svědky, kteří posádce havarovaného osobního vozidla poskytovali první pomoc, aby se přihlásili na uvedené lince tísňového volání nebo osobně na kterékoliv policejní služebně.

nprap. Dagmar Sochorová
Oddělení tisku a prevence
Jablonec nad Nisou
_________________________________________________________________________________________________________________

3. AKTUALIZACE ze dne 27. 10. 2019:

Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti. K určení příčiny smrti všech tří zemřelých osob byly nařízeny soudní pitvy. Vzhledem k probíhajícím úkonům trestního řízení a věku nezletilých dětí nebudeme nyní poskytovat žádné další detailnější informace k okolnostem této velmi tragické události.

nprap. Dagmar Sochorová
Oddělení tisku a prevence
Jablonec nad Nisou

_______________________________________________________________________________________________________________


2. AKTUALIZACE:

Následky vážné dopravní nehody jsou ještě mnohem tragičtější. Dopravní nehoda si vyžádala bohužel další oběť. Během transportu do pražské nemocnice zemřelo i druhé dítě. Rodině obětí je poskytnuta ze strany policejních interventů psychologická pomoc. 
 

25. 10. 2019, 17,00 hod.
por. Bc. Vladimíra Šrýtrová
koordinátorka prevence KŘP Libereckého kraje

---------------------------------------------------------------

AKTUALIZACE:

Na místě váždné dopravní nehody nyní stále zasahují složky Integrovaného záchranného systému. Následky nehody jsou bohužel velmi tragické. I přes okamžitou pomoc záchranářů  na místě nehody svým zraněním podlehla jedna dospělá osoba a jedno dítě. Další dítě bylo s velmi vážnými zraněními letecky transportováno do pražské nemocnice. Zatím blíže nespecifikované zranění utrpěla i další dospělá osoba, kterou převezli záchranáři sanitním vozem do liberecké nemocnice. 

Příčiny a okolnosti této vážné dopravní nehody jsou nyní předmětem dalšího šetření. Na místo byl přizván i soudní znalec. Komunikace zůstává po dobu šetření dopravní nehody i nadále uzavřena. 

25. 10. 2019, 16,20 hod. 
por. Bc. Vladimíra Šrýtrová
koordinátorka prevence, KŘP Libereckého kraje

-------------------------------------------------------------

Dnes, krátce před půl třetí hodinou odpoledne, došlo k vážné dopravní nehodě na silnici I. třídy č. 13 ve směru od Liberce na Mníšek. V levotočivé zatáčce došlo  ke střetu osobního vozidla s popelářským vozem. Na místě zasahují složky Integrovaného záchranného systému a komunikace bude v souvislosti se zásahem složek v obou směrech zcela uzavřena. 


25. 10. 2019
por. Bc. Vladimíra Šrýtrová
koordinátorka prevence KŘP Libereckého kraje

vytisknout  e-mailem