Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

3 případy krádeže

SOKOLOV - Krádež šperků za 20 tis. Kč 

Sokolov – Ukradl šperky za 20 tis. Kč
 
Třicetiletý muž je obviněný z krádeže šperků v hodnotě 20 tis. Kč. Dne 4. září měl vejít obviněný do zlatnictví v Sokolově a ve chvilce nepozornosti obsluhy měl z prodejního pultu odcizit plato s vystavenými stříbrnými šperky. Se zbožím poté utekl z prodejny. Na místo činu se nechal obviněný dovést vozidlem a stejně tak i odvést.
Policistům se díky rychlému zásahu podařilo muže zadržet téhož dne. V současné době je v cele předběžného zadržení a soudce bude v nejbližší době rozhodovat o vazbě.
 
Chodov – Ukradl dvě kamery
 
Chodovští policisté řeší případ odcizených kamer. Dne 3. 9. 2012 byly dvě kamery demontovány venku v nočních hodinách z volně přístupného místa v Chodově. O dva dny později zadrželi muže, kterému sdělili podezření z krádeže kamer. Škoda na dvou kamerách je vyčíslena na částku 10 tis. Kč. Za krádež hrozí podezřelému až dvouletý trest odnětí svobody.
 
Sokolov – Krádež věcí z kanceláře
 
Dvaačtyřicetiletý muž měl 3. 9. 2012 v dopoledních hodinách vejít do volně přístupného soukromého objektu, kde měl následně v kanceláři odcizit v nepřítomnosti poškozeného volně odloženou peněženku s finanční hotovostí 20 tis. Kč, osobní doklady i platební karty. Kancelář poté opustil stejnou cestou.
Sokolovští policisté sdělili muži 5. 9. 2012 podezření z přečinu krádeže. Podezřelému nyní hrozí trest odnětí svobody až na 3 roky, jelikož byl v posledních 3 letech za stejný skutek odsouzen Okresním soudem.
 
Policisté radí: Buďte na své osobní věci opatrní a vždy je mějte na očích. Pokud odcházíte ze své kanceláře, zamykejte si ji nebo si důležité věci berte s sebou či využijete uložení věcí do trezoru nebo uzamykatelné skříňky. Pokud máte na pracovišti větší pohyb lidí, nikdy nenechávejte své věci volně a viditelně položené, zamezíte tím tak jejich možné odcizení.
 
nprap. Mgr. Kateřina Böhmová
6. září 2012

vytisknout  e-mailem