Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

3. AKTUALIZACE - Sníh a informace v dopravě

KRAJ – Vytrvalé sněžení stále komplikuje dopravu. 

AKTUALIZACE III - ze dne 10. ledna 2019 v 17:00 hodin

Od dnešní půlnoci do současné doby vyjížděli policisté v kraji již k téměř dvěma desítkám dopravních nehod. Naštěstí při nich nedošlo k vážným zraněním zúčastněných osob. Hlavními důsledky bylo nepřizpůsobení rychlosti jízdy stavu a povaze vozovky. 
Silnice v kraji jsou po chemickém posypu sjízdné, ve vyšších polohách očekávajte možnost tvorby sněhových jazyků a námrazy.
Stále platí - dbejte zvýšené opatrnosti, dodržujte bezpečnou vzdálenost, obrňte se trpělivostí a buďte tolerantní k ostatním účastníkům silničního provozu. 

por. Bc. Vojtěch Robovský

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

AKTUALIZACE II - ze dne 10. ledna 2019 v 14:45 hodin

Silnice č. 2904 mezi Mníškem u Liberce a Raspenavou je v současné době neprůjezdná. V Oldřichovském sedle uvíznul kamion.

por. Bc. Vojtěch Robovský

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

AKTUALIZACE I - ze dne 10. ledna 2019 v 14:35 hodin

Informace pro řidiče:
Na horizontu Jeřmanického kopce, na silnici č. I/35 ve směru z Liberce na Turnov došlo krátce před 14:30 hodinou k dopravní nehodě dvou osobních a jednoho nákladního automobilu. Dopravní nehoda se podle předběžných informací naštěstí obešla bez zranění. Dopravní policisté vyšetřují okolonosti a příčinu vzniku nehody, provoz je na místě omezen, dbejte zvýšené opatrnosti.

por. Bc. Vojtěch Robovský
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sněžení v Libereckém kraji neustalo ani v noci na dnešek a stále padá. Silnice jsou v celém kraji sjízdné, ač s obtížemi. Hlavní tahy, silnice I. tříd jsou po chemickém posypu. Na silnicích II. a III. tříd se připravte na vrstvu mokrého sněhu nebo vyjeté koleje s vrstvou sněhu čerstvého. Vlivem nepříznivých povětrnostních podmínek se mohou na mnoha místech tvoři sněhové jazyky a ve vyšších polohách také závěje.

Dopravní omezení ve stoupání silnice č. I/35, na 30. kilometru v Jeřmanickém kopci, ve směru z Turnova na Liberec, již bylo odvoláno. Uvíznutý kamion, který zde omezoval provoz části pravého pruhu je již odstraněn a místo je plně průjezdné.

Policisté vyjíždějí k havárii osobního automobilu, která se stala krátce po půl osmé, mezi Českým Dubem a Hodkovicemi nad Mohelkou, za obcí Vlčetín, kde osobní automobil narazil do stromu. Dle předběžných informací nedošlo ke zranění. Při průjezdu tímto úsekem dbejte zvýšené opatrnosti.

Po půl osmé obdrželi policisté oznámení o havárii osobního automobilu na silnici č. I/35 ve směru z Liberce na Děčín, kdy vůz dostal smyk u odbočky na Mníšek u Liberce a havarovalo do svodidel. Nehoda se obešla bez zranění.

Množství případů, kdy stromy pod tíhou nového mokrého sněhu způsobily dopravní komplikace a komplikace v dodávkách elektrické energie, prošetřovali policisté v průběhu celé noci na dnešek. Hasiči odstraňovali spolu se správci komunikací dřeviny omezující provoz na silnicích a energetici napravují škody způsobené přerušeným el. vedením.
Nejhorší situace v tomto ohledu byla jak na Semilsku, tak i na Jablonecku. Několik případů bylo řešeno ve Vítkovicích na Semilsku, ale ani Českolipsko nezůstalo pozadu. Stromy padaly a omezovaly provoz u Svoru na silnici č. I/9, ze Cvikova na Krompach u Juliovic. Na Liberecku pak z Chrastavy na Václavice byla zcela uzavřena komunikace kolem třetí hodiny ranní. Místo je v současné době již průjezdné. Spadlý strom zcela zastavil také provoz na silnici v Křižanech, ještě před půlnocí se jej podařilo odstranit a místo pro dopravu opět uvolnit.

 

Policisté i nadále apelují na řidiče, aby dbali zvýšené opatrnosti, dodržovali bezpečné rozestupy na takovou vzdálenost, aby byli schopni bezpečně zastavit. Berte na vědomí také to, že silnice nižších tříd mohou být sjízdné jen s velkými obtížemi. Na silnicích se budou tvořit sněhové jazyky, závěje a plynulý provoz budou omezovat také zbytky mokrého sněhu na vozovce, po chemickém posypu.

 

10. ledna 2019
por. Bc. Vojtěch Robovský
KŘP Libereckého kraje, tiskový mluvčí

vytisknout  e-mailem