Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

24 hodin v regionu

Na pokutách vybráno 42 tisíc korun 

V průběhu úterního dne 19.8.2008 policisté na okrese Trutnov přijali oznámení o 8 nově spáchaných trestných činech, které zadokumentovali a k těmto provedli prvotní šetření. Policisté zahájili úkony trestního řízení převážně u případů majetkové trestné činnosti, tedy ve věcech podezření ze spáchání trestného činu krádeže a krádeže provedené vloupáním. Muži zákona na trutnovsku šetří dále případ poškozování cizí věci, podvod a řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění.

Policisté z Obvodního oddělení Policie České republiky Hostinné přijali trestní oznámení týkající se krádeže provedené vloupáním. Z výpovědi poškozeného bylo zjištěno, že v neděli 17.8.2008 v odpoledních hodinách dosud neznámý pachatel po otevření bočního okénka autobusu u řidiče ukradl z odkládacího panelu koženkovou peněženku s finanční hotovostí. Okradeným byla škoda vyčíslena na částku převyšující sedm tisíc korun. Za trestný čin krádež hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky. Vzhledem k tomu, že se celý případ stal na jednom z parkovišť v Praze – Černém Mostě, bude po řádném zadokumentování spisový materiál dle místní příslušnosti policisty postoupen kolegům do Prahy příslušnému obvodnímu oddělení.

Poslední červencový den tohoto roku si chtěl užít šestadvacetiletý pražský turista, který se vydal na tůru po našich nejvyšších horách Krkonoších. Aby měl hezké vzpomínky, tak se zastavil u mohyly na hoře Vysoké kolo ve Špindlerově Mlýně, kde si chtěl pořídit několik fotografií. Nenapadlo ho však nic lepšího, než že si volně odložil na kameny koženkovou peněženku a nevěnoval ji dostatečnou pozornost. Dosud neznámý „turista nenechavec“ této lehkomyslnosti využil pro vlastní prospěch a ukradl mu nejenom portmonku, ale i osobní doklady, platební kartu a kapesní počítač značky FUJITSU Siemens Pocket Loox N560. Poškozeným byla škoda vyčíslena na částku převyšující 10 tisíc korun. Okradený mladík věřil, že se najde poctivý nálezce, který mu cennosti vrátí. Toho se však nedočkal a proto případ ohlásil na policii v Rakovníku, která spis předala policistům z Obvodního oddělení Policie ČR Špindlerův Mlýn. Za trestný čin krádež a neoprávněné držení platební karty hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky.

Trutnovští policisté v úterních večerních hodinách kontrolovali na ulici Husitská a Královédvorská tři nezletilé dívky. Lustrací bylo zjištěno, že procházejí registrem celostátně hledaných osob a ten samý den po nich bylo vyhlášeno pátrání, protože všechny tři utekly z výchovného zařízení. Po nezbytných úkonech na obvodním oddělení byly výtečnice na útěku eskortovány zpět do Dětského domova ve Vrchlabí a v pořádku předány vychovatelům.

Při dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu bylo v úterý na silnicích trutnovského okresu vyzváno policisty k dechové zkoušce na zjištění alkoholu 49 řidičů motorových vozidel. Jeden ze zkontrolovaných motoristů řídil své vozidlo pod vlivem alkoholického nápoje.

Dále muži zákona zpracovali 39 přestupků na úseku dopravy, proti majetku a občanskému soužití. Přestupky v dopravě policisté ve většině případů řešili blokově či domluvou na místě, neukázněným řidičům byly uloženy pokuty ve výši převyšující 42 tisíc korun.

Policisté skupiny dopravních nehod Okresního ředitelství v Trutnově zpracovala v úterý 19.8.2008 celkem dvě dopravní nehody, při kterých naštěstí nedošlo k žádnému zranění osob.
Na klid a veřejný pořádek v centrech našich měst a obcí dohlíželo v průběhu úterního dne 8 dvoučlenných policejních hlídek.

Na  tísňovou  linku 158 operační důstojníci přijali v úterý 19.8.2008 55 telefonátů, 26 z nich bylo využito a zbývajících 29 nesouviselo s prací PČR. 

vytisknout  e-mailem