Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

24 hodin v regionu

V pondělí sedm nových trestných činů 

V průběhu prvního pracovního dne tohoto týdne 18.8.2008 policisté na okrese Trutnov přijali oznámení o 7 nově spáchaných trestných činech, které zadokumentovali a k těmto provedli prvotní šetření. Policisté zahájili úkony trestního řízení převážně u případů majetkové trestné činnosti, tedy ve věcech podezření ze spáchání trestného činu krádeže a krádeže provedené vloupáním, dále potom neoprávněného užívání cizí věci, řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění, ublížení na zdraví a výtržnictví.

Trutnovští policisté šetří případ neoprávněného užívání cizí věci. Devětadvacetiletá žena si v měsíci červenec tohoto roku zapůjčila v jedné autopůjčovně v Trutnově osobní motorové vozidlo značky SEAT Toledo 1.6 registrační značky 2H4 8995 s tím, že ho hned následující den řádně vrátí. Jízda v autě se jí však zřejmě natolik zalíbila, že si auto nechala a užívá jej pro svoji potřebu, aniž by ho vrátila. Na telefonické urgence dáma nereaguje. Za její protiprávní jednání jí hrozí nejenom trest odnětí svobody až na dva roky, ale  ještě bude muset uhradit ušlý zisk. Po vozidle Policie České republiky vyhlásila celostátní pátrání.

Policisté ze Dvora králové nad Labem šetří případ, který se stal v pozdních večerních hodinách v neděli 17.8.2008 na Hankově náměstí u fontány. Zde si spravedlnost vzal do svých rukou dosud neznámý pachatel, který výtržnost mladého muže vyřešil po svém a to tím způsobem, že jednadvacetiletého mladíka udeřil do obličeje. Následek „výchovné“ rány byl takový, že muž skončil s poraněním čelisti v nemocničním zařízení, kde musel být operován. Za trestný čin výtržnictví a ublížení na zdraví může pachatel skončit na dva roky za mřížemi.

Při dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu bylo v pondělí na silnicích trutnovského okresu vyzváno policisty k dechové zkoušce na zjištění alkoholu 96 řidičů motorových vozidel. Žádný ze zkontrolovaných motoristů neřídil své vozidlo pod vlivem alkoholického nápoje. Přáním všech policistů by bylo mnohem více takových dnů.

Dále muži zákona zpracovali 53 přestupků na úseku dopravy, proti majetku a občanskému soužití. Přestupky v dopravě policisté ve většině případů řešili blokově či domluvou na místě, neukázněným řidičům byly uloženy pokuty ve výši převyšující 46 tisíc korun.

Policisté skupiny dopravních nehod Okresního ředitelství v Trutnově zpracovala v pondělí 18.8.2008 celkem čtyři dopravní nehody, při kterých naštěstí nedošlo k žádnému zranění osob.
Na klid a veřejný pořádek v centrech našich měst a obcí dohlíželo v průběhu pondělního dne dvacet dvoučlenných policejních hlídek.

Na  tísňovou  linku 158 operační důstojníci přijali 53 telefonátů, 13 z nich bylo využito a zbývajících 40 nesouviselo s prací PČR. 

vytisknout  e-mailem