Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

24 hodin se svitavskou policií

SVITAVSKO: 29. prosince 2009 

 

 

Předposlední den v roce, tedy 29. prosinec 2009, byl pro policisty ze svitavského regionu opět pracovní. Dalo by se hovořit o poklidném, leč úspěšném dni. Úspěsný byl v tom, že se policistům podařilo nalézt pohřešovanou ženu a objasnit okolnosti závažného trestného činu.  Navíc dopravní policisté během dne nemuseli řešit žádnou dopravní nehodu. Znamená to, že tentokrát nebyl nikdo na našich silnicích zraněn.  Policisté během dne přijali  několik oznámení o protiprávních jednání. V jednom případě se jednalo  o majetkový trestný čin v podobě vloupání do rekreačního objektu a dále pak o pět přestupkových jednání. 
 
Napadla manžela
Na Moravskotřebovsku policisté vyjížděli k manželské rozepři, při které byla hlavním aktérem tentokrát žena. Ta napadla svého manžela a způsobila mu drobná poranění, jež si vyžádala lékařské ošetření.

Nezaplatil a ujel
Další přestupek se stal o několik hodin později. Přes 600 korun škodu způsobil neznámý řidič jedné z benzínových čerpacích stanic, když do svého vozu natankoval 23 litrů nafty a poté bez placení od stojanu ujel. Nyní po tomto nezodpovědném řidiči pátrá místní policie. Řidič se svým jednáním dopustil přestupku proti majetku. Zákon v takových případech hovoří o uložení pokuty až do výše 15 tisíc korun.

Cestoval na záchytku
I v Jevíčku zasahovala policejní hlídka. Na jedné z ulic došlo k fyzické potyčce mezi dvěma muži. Když se napadeného zastal další muž, i na něj útočník zaměřil svoji pozornost a odstrčil jej. Při tomto kopl do stojícího vozidla, kterému prokopl kryt kola. Škoda je prozatím odhadnuta na 50 korun. Při incidentu nebyla účastníkům způsobena zranění, která by si vyžádala lékařské ošetření.  Útočníka policie zajistila. Při osobní prohlídce policisté u něj nalezli nůž. Ten mu z bezpečnostních důvodů odebrali. Vzhledem k tomu, že agresor jevil  známky silné podnapilosti, navíc odmítl dechovou zkoušku a v obavách, že bude nebezpečný svému okolí i nadále, převezla jej policejní hlídka na služebnu do Moravské Třebové. Odtud putoval v doprovodu policejní eskorty do protialkoholní stanice v Hradci Králové.

Pár šrámů
K drobné nehodě vyjížděli policisté z Litomyšle. Nehoda se obešla bez zranění. Viník nehody za nedodržení bezpečné vzdálenosti mezi vozidly a za následný náraz do zadní části vozu,  vyfasoval blokovou pokutu.

Pohřešovaná osoba nalezena
Před nedávnem policie zveřejnila pátrání po pohřešované ženě, kterou postrádala její nejbližší rodina. Policistům se ženu podařilo nalézt dne 29. prosince 2009 v jedné z obcí nedaleko Svitav. Žena je v naprostém pořádku a zdravá. Vyhlášené celostátní pátrání tak bylo záhy odvoláno.

Vloupání do chalupy
Případ vloupání do rekreačního objektu v Březové nad Svitavou, řeší nyní svitavští policisté. Oznámení policisté přijali dne 29. prosince od majitele narušeného objektu. Zloděj po překonání překážek vnikl do obytných i sklepních prostor. Ty prohledal a aniž by cokoli odcizil, přešel do přístavby, kde se zmocnil zahradních dekorací za téměř 2 tisíce korun. Škody, které po svém jednání zanechal, jsou vyčísleny na téměř 5 tisíc korun. Po odcizených věcech a pachateli policisté pátrají.


nprap. Anna Štegnerová
tisková mluvčí
30. 12. 2009
 
 
 

vytisknout  e-mailem