Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

24 hodin na Svitavsku

Sprejer v akci 

     V  průběhu čtvrtka dne 15. ledna 2009  policisté   ve svitavském   regionu přijali oznámení o 6 nově spáchaných  trestných  činech, které   zadokumentovali a k těmto policisté  provádějí prvotní  šetření.  Úkony trestního řízení byly zahájeny v případu ublížení na zdraví, vloupání do autobazaru, porušování domovní svobody, poškození čelního skla, zanedbání povinné výživy a sprejerství.

     Při  výkonu své služby policisté  dále zpracovali 31 čísel jednacích  a 7  nově  oznámených přestupků. 

      Od počátku roku byl v registru celostátně hledaných osob uveden i 16letý hoch, po kterém pátrali kolegové z Kostelce nad Orlicí. Chlapce ve čtvrtek vypátrali policisté z Obvodního oddělení v Litomyšli. O této skutečnosti byli policisté informováni a celostátní pátrání tak může být odvoláno. Chlapce si převezmou pracovníci diagnostického ústavu, ze kterého chlapec před nedávnem utekl.

     Neznámý sprejer se v přesně nezjištěné době od pondělí do úterý zaměřil na ulici Lanškrounská a Říční na fasády dvou rodinných domů. Na zdi nastříkal oranžovým sprejem vlnovky a tím poškodil omítku a vchodové dveře. Majitelům byla způsobena škoda  34 tisíc korun. Policisté po neznámém vandalovi nyní pátrají. V případě dopadení a prokázání viny hrozí sprejerovi až jeden rok ve vězení.
      V Litomyšli na ulici A. Tomíčka ze čtvrtka na pátek neznámý pachatel prohodil čelním sklem zaparkovaného vozidla Iveco cihlu. Z vozidla nebylo nic odcizeno, škoda na čelním skle je 20 tisíc korun.
     Včera krátce po osmé hodině večer došlo na ulici Revoluční ve Svitavách ke krádeži. Neznámý pachatel před vchodovými dveřmi do domu vytrhl 57letému muži koženou tašku, ve které měl mobilní telefon a osobní věci.  Škoda, která byla majiteli krádeží způsobena je vyčíslena na téměř 5 tisíc korun. Po pachateli policisté pátrají.
      O přítomnost policie zažádal řidič autobusové linky v Jevíčku, když jeden z cestujících, jevící známky opilosti,  nehodlal na konečné zastávce opustit autobus. Při tom svém jednání hrubě urážel jak řidiče, tak i přítomné cestující. Policisté výtržníkovi, který se dopustil přestupku proti veřejnému pořádku, udělili blokovou pokutu ve výši 1 tisíc korun.  Na tyto chvíle cestující jen tak brzy nezapomenou.
    Dalšího přestupkového jednání se dopustil řidič, který kolem osmé hodiny večer projížděl po ulici U Tří Mostů a Kpt. Jaroše bez zapnutých světel. Naštěstí byl řidič na tuto skutečnost upozorněn a nestalo se nic vážného.
      
     Na  tísňovou linku 158 přijal operační  důstojník během své   čtyřiadvacetihodinové  služby 36 hovorů, které  ve 23  případech  policisté dále  využili.

vytisknout  e-mailem