Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

24 hodin na Orlickoústecku

Den bez nehod  

Králičtí policisté se zabývají případem vloupání do rekreační chalupy v Lichkově. Neznámý zloděj, který se do chalupy v minulých dnech vloupal, vše důkladně prohledal. Nakonec si odnesl starší batohy a na cestu alkohol a nějaké jídlo. Majiteli způsobil škodu za dva tisíce korun.

Lanškrounští policisté se od včerejšího dne zabývají případem krádeže v jedné z místních firem v Lanškrouně. Neznámý pachatel tam v průběhu dvou týdnů sebral zatím nezjištěné množství hutního materiálu. Profily, plechy a další materiál putoval do sběrných surovin na Lanškrounsku. Škoda byla předběžně vyčíslena na šedesát tisíc korun.

Včera ve dvě hodiny ráno doplatila na svoji neopatrnost slečna, která navštívila hernu v Ústí nad Orlicí. Nechala bez dozoru svoji kabelku. Toho využil neznámý lapka, který z tašky nepozorovaně vytáhl mobilní telefon a portmonku s doklady, dvěma sty korunami a platební kartou. Krádeží způsobil slečně škodu za více než čtyři tisíce korun.

V minulých dnech byla v jednom z finančních ústavů v Ústí nad Orlicí zadržena podezřelá bankovka nominální hodnoty tisíc korun. Zda se jedná skutečně o falzifikát, určí až pracovníci České národní banky Praha, kam byla bankovka zaslána ke zkoumání.

Včera dopoledne vyhlašovali policisté celostátní pátrání po dvou chovancích výchovného ústavu v Králíkách. Chlapci k útěku použili lsti. Opustili učebnu s tím, že si jdou do kuchyně pro svačinu. Místo toho ale utekli bočním vchodem z budovy.

Včera se policisté zabývali třemi krádežemi mobilních telefonů. První se ztratil ze šatny jedné základní školy v Chocni, druhý na základce v Lanškrouně. V České Třebové využil neznámý zloděj nepozornosti jedné zákaznice supermarketu a mobil ji „opatrně“ vytáhl z kabelky v nákupním vozíku. Všechny tři případy šetří policisté jako přestupky proti majetku.
nprap. Eva Sichrová
24. listopadu 2009
 

vytisknout  e-mailem