Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

24 hodin na Orlickoústecku

Krádež nafty, jízdního kola, peněženky a dokladů  

Během dne včera policisté na okrese Ústí nad Orlicí zpracovávali 55 spisů, přijali sedm trestních oznámení a zabývali se šestnácti přestupky. Na lince tísňového volání 158 zaznamenal operační důstojník „pouze“ 35 telefonátů. Osm z nich pak vedlo k policejnímu výjezdu.

Hned o půl osmé ráno byla nahlášena krádež nafty v Dolní Dobrouči. Neznámý pachatel se vloupal do palivové nádrže zaparkovaného základního vozidla značky Tatra a odčerpal z ní 160 litrů nafty. Z vedle zaparkovaného pracovního stroje se pak ztratilo dalších osmdesát litrů. Celková škoda byla vyčíslena na bezmála deset tisíc korun.

Jen o půl hodiny později vyjížděli policisté do České Třebové. Tam se neznámý zloděj vloupal do společné kolárny v panelovém domě. Uvnitř sebral pánské horské jízdní kolo za více než dvanáct tisíc korun. Případem se policisté nadále zabývají.

Neznámý pachatel se vloupal i do bytu v přízemí činžovního domu v Horní Sloupnici. V obývacím pokoji sebral peníze, platební kartu a náhrdelník. Majitelům způsobil škodu za sedm tisíc korun. V případě dopadení hrozí pachateli až dvouletý trest odnětí svobody.

Policisté včera vyjížděli do Zádolí, kde při pokládání střešní krytiny jeden z mužů uklouzl a spadl z šestimetrové výšky dolů na zem. S vážným zraněním byl převezen do nemocnice v Pardubicích.

Policisté ve Vysokém Mýtě se včera během dne zabývali třemi přestupky proti majetku – krádeží jízdního kola, odcizením odložené portmonky z lavičky a krádeží bundy s peněženkou a doklady v jedné z místních restaurací. Za drobné prohřešky pak pokutovali dva řidiče. První z nich měl propadlou technickou kontrolu vozu, druhý při jízdě použil špatné osvětlení.
nprap. Eva Sichrová
8. září 2009
 

vytisknout  e-mailem