Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

24 hodin na Orlickoústecku

Alkohol za volant nepatří, nález munice  

Včera vyjížděli policisté ústecké nehodovky pouze k jediné dopravní nehodě. V pět hodin ráno začal v Letohradě bezmyšlenkovitě předjíždět 39letý řidič felicie, v nepřehledném úseku vjel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím fordem. Ford byl vlivem nárazu odmrštěn mimo vozovku. Při nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn. Řidič felicie ale při orientační dechové zkoušce nadýchal něco málo přes 0,2 promile aklaholu. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a nehodou se nadále zabývají.

Do areálu bývalé skládky v Dolním Houžovci se v minulých dnech vloupal zloděj. Trochu se porozhlédl a vlezl do buldozeru. Z jeho kabiny se ztratilo drobné nářadí za 3,5 tisíce korun. V případě dopadení hrozí pachateli krádeže až dvouletý trest odnětí svobody.

Odpoledne vyjížděli chocenští policisté na vloupání do sklepa v panelovém domě. Neznámý zloděj vlezl do suterénu domu a ze společné sušárny sebral dámské trekkingové jízdní kolo. Krádeží vznikla majitelce škoda za bezmála devatenáct tisíc korun. Po pachateli krádeže policisté pátrají.

Nahlásit vloupání do octavie přišel včera choceňským policistům muž z Brandýsa nad Orlicí. Neznámý lapka mu do vozu vlezl před jednou z firem v Bořitově u Blanska. Sebral z něho batoh, ve kterém byla peněženka s doklady a platební kartou. Policisté případ podle místní příslušnosti předají kolegům do Černé Hory.

Na skládce v blízkosti lesa ve Vysokém Mýtě našel včera dopoledne občan náhradní cvičný náboj a chemický zdroj. Muž nález odvezl na místní policejní stanici, kam přijel pyrotechnik z Hradce Králové. Munici po sovětské armádě si převzal a odvezl ke zneškodnění. Nálezci se naštěstí nic nestalo. V případě takového nálezu ale mějte na paměti, že s municí není bezpečné jakýmkoli způsobem manipulovat. Stačí jenom uvědomit policisty, kteří na místo přijedou a o vše se postarají.
nprap. Eva Sichrová
14. října 2009
 

vytisknout  e-mailem