Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

24 hodin na Orlickoústecku

Včera se policisté zabývali především drobnými prohřešky v dopravě  

Včera byl na okrese Ústí nad Orlicí poměrně klid. Policisté sice zpracovávali 57 spisů, přijali ale „pouze“ dvě trestní oznámení. Zabývali se devíti přestupky převážně majetkového charakteru a řešili patnáct přestupků v dopravně. Tři řidiči se vydali na cestu s ojetými pneumatikami, tři nebyli řádně připoutáni bezpečnostním pásem, dva vozy měly propadlou technickou kontrolu. Na Králicku pak řidiči nedodržovali nejvyšší dovolenou rychlost.

Během dne policisté vyjížděli pouze k jedné dopravní nehodě. V Ústí nad Orlicí se navečer vyhýbala 31letá řidička fiatu protijedoucímu vozidlu a narazila do zaparkovaného osobního vozu značky Suzuki Swift. Naštěstí nebyl nikdo zraněn. Škoda na vozidlech byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun.

Neznámý podvodník uzavřel v minulých dnech na iniciály muže z Lanškrouna smlouvu o užívání telekomunikačních služeb u jednoho z mobilních operátorů. Společnost na něm nyní vymáhá 4,5 tisíce korun. Vzhledem ke způsobené škodě šetří věc policisté jako přestupek proti majetku.

Strojvedoucímu ve vlaku se včera okolo poledne ztratila z kapsy bundy pověšené na věšáku portmonka s doklady a tisíci korunami. Zloděj mu sebral i mobilní telefon. Škoda, která strojvedoucímu krádeží vznikla, byla vyčíslena na více než čtyři tisíce korun.

Letohradští a Chocenští policisté se včera zabývali krádežemi jízdních kol. První bicykl se ztratil z areálu učiliště v Letohradě. Majitel si ho ale ani řádně neuzamkl. Ke druhé krádeži došlo navečer před sportovní halou u jedné ze základních škol v Chocni. Tam se ztratilo jízdní kolo za čtyři tisíce korun. Případy se policisté nadále zabývají.
nprap. Eva Sichrová
17. září 2009
 

vytisknout  e-mailem