Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

24 hodin na Orlickoústecku

Na benzině řádil podnapilý muž  

Během včerejšího dne zaznamenal na okrese Ústí nad Orlicí operační důstojník téměř šedesát telefonátů na linku tísňového volání 158. Policisté pak přijali jedenáct nových trestních oznámení a zpracovávali deset přestupků, převážně majetkového charakteru.

V noci z neděle na pondělí se v České Třebové vloupal na jedné z benzinových čerpacích stanic neznámý pachatel do vysavače, ze kterého sebral kasičku s pěti sty korunami. Samotnou krádeží kasičky způsobil škodu za tisíc korun. Ve stejnou dobu došlo ke stejnému případu i v Ústí nad Orlicí. Tam si ale zloděj neodnesl celou kasičku, ale jenom necelých tři sta korun. Případy se policisté nadále zabývají.

Krátce po poledni se policisté zabývali vloupáním do osobního vozidla značky Kia v Ústí nad Orlicí. Řidička ho zaparkovala před jedním z panelových domů na sídlišti. Na sedadle spolujezdce ale nechala dámskou kabelku. A právě ta se stala terčem neznámého pachatele, který se do vozu vloupal. Uvnitř kabelky měla žena klíče, deštník a peněženku se sedmi sty korunami a doklady. Na vozidle zloděj způsobil škodu za pět tisíc korun.

V minulých dnech byla v Ústí nad Orlicí zadržena podezřelá bankovka nominální hodnoty tisíc korun. Zda se jedná skutečně o falzifikát, určí až pracovníci České národní banky Praha, kam byla bankovka zaslána ke zkoumání.

I včera policisté přijali trestní oznámení na nezodpovědného otce. Muž z Jeseníku totiž již od února letošního roku zapomíná pravidelně posílat výživné na dceru, která žije se svojí matkou v České Třebové. Dluh se již vyšplhal na bezmála deset tisíc korun. Stejného prohřešku se dopustil i otec z Prahy. Ten na výživu svého dítka nepřispívá od dubna.

V Lanškrouně včera v časných ranních hodinách neznámý vandal propíchl u zaparkovaného osobního vozidla pneumatiku. Způsobil tak škodu za 4,5 tisíce korun. Navečer kontrolovali v Lanškrouně městští strážníci řidiče fabie. Zjistili ale, že muž na autě používá registrační značky od jiného vozu. Proto věc předali lanškrounským policistům. Ti se případem nadále zabývají.

Vysokomýtští policisté se včera zabývali krádeží peněženky na místním náměstí. Tu v odpoledních hodinách neznámý zloděj nepozorovaně vytáhl majitelce z kabelky. Před jedním z místních barů se v pozdních večerních hodinách „ztratilo“ jízdní kolo.

Další portmonku odcizil včera odpoledne neznámý lapka v jednom ze supermarketů v Králíkách. Zloděj využil nepozornosti zákaznice, která vybírala zboží, a z nákupního vozíku ji peněženku během několika sekund bez povšimnutí vytáhl. Králičtí policisté také včera v pozdních večerních hodinách vyjížděli k čerpací benzinové stanici do Červené Vody. Tam tropil výtržnost silně podnapilý muž. Jeho nevybíravé chování bude mít v brzké době dohru před přestupkovou komisí.
nprap. Eva Sichrová
13. října 2009
 

vytisknout  e-mailem