Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

24 hodin na Orlickoústecku

Nejvíce bylo přestupků v dopravě  

Během uplynulých dvou dnů přijali policisté na okrese Ústí nad Orlicí třináct nových trestních oznámení, zpracovávali více než osmdesát spisů a řešili 22 přestupků, z nichž deset bylo zaznamenáno v dopravě.

V Lanškrouně doplatila v pátek dopoledne na svoji neopatrnost 42letá žena. Při nákupu v jednom z obchodů si totiž položila peněženku na regál a vybírala zboží. A to neměla dělat. Neznámý poberta okamžitě využil příležitosti a portmonku se dvěma platebními kartami sebral. Nyní po něm pátrají policisté.

Týž den policisté přijali policisté trestní oznámení na čtyřicetiletou ženu ze Svitav. Ta již od září roku 2006 zapomínala přispívat na výživu syna. Zavázala se ale také přispívat na výživu otce svého dítěte, který žije ve Vysokém Mýtě. Do dnešního dne mu dluží bezmála čtyřicet tisíc korun. Ženě nyní hrozí trestní stíhání. Neplacením výživy se zabývají také policisté v Lanškrouně a Žamberku. V obou případech jsou ale hříšníky nezodpovědní tatínkové.

Policisté v Ústí nad Orlicí se zabývají podvodem. S prosbou o pomoc se na ně obrátil muž, který prostřednictvím internetového portálu vydražil mobilní telefon za 4,5 tisíce korun. Požadovanou částku zaslal na účet prodávajícího a čekal. Jenomže marně. Do dnešního dne telefon nepřišel.

Letohradští policisté pátrají po vandalovi, který v minulých dnech propíchal pneumatiky u zaparkovaného osobního vozidla. Vzhledem k tomu, že majitelce způsobil škodu za necelé dva tisíce korun, šetří věc policisté jako přestupek proti majetku.
nprap. Eva Sichrová
18. listopadu 2009
 

vytisknout  e-mailem